SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yönetici Gelişim Programı

MEB Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce Hazırlanan YÖGEP Projesi Kapsamında Sivas’ta “Yönetici Gelişim Programı’’ Düzenlendi.
Yönetici Gelişim Programı

MEB Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce Hazırlanan YÖGEP Projesi Kapsamında Sivas’ta “ Yönetici Gelişim Programı" Düzenlendi. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce Hazırlanan İmam Hatip Okulları Yönetici Gelişim Eylem Planı (YÖGEP) projesi kapsamında Sivas’ta “Yönetici Gelişim Programı”  gerçekleştirildi.

MEB Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce Hazırlanan YÖGEP Projesi Kapsamında Sivas’ta “Yönetici Gelişim Programı” Düzenlendi.

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce Hazırlanan Yönetici Gelişim Eylem Planı (YÖGEP) projesi kapsamında Sivas geneli tüm Anadolu İmam Hatip Liseleri ve İmam Hatip Ortaokulları müdür ve müdür yardımcılarına yönelik “Yönetici Gelişim Programı’’  gerçekleştirildi.

Milli Eğitim Müdürlüğümüz koordinesinde Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi Ergün Göze konferans salonunda düzenlenen programda Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Berrin FİLİZÖZ konferans verdi. Programa Şube Müdürümüz Fehmi TUTKUN ile il geneli tüm İmam hatip okullarında görevli müdür ve müdür yardımcıları katıldı.

Kasım Ayında İlk Program

Konferansın açılışında konuşan Şube Müdürümüz Fehmi TUTKUN, İmam hatip okulları yöneticilerimizin eğitim yönetimi alanında kendilerini geliştirmeleri, okulda olumlu okul iklimi, kurum kültürü ve hoşgörü ortamı oluşturmaları, öğrencilerin ve öğretmenlerin gelişimini destekleyici bilgi, beceri ve tutum geliştirmelerini sağlamak amacıyla

Kasım ayı itibariyle bu gün birincisi gerçekleşen YÖGEP’in, Aralık, Mart, Nisan ve Mayıs aylarını kapsayan; konferans, seminer, kitap değerlendirme, sunum ve kültür gezisinden oluşan programlarının 5 ay süreyle devam edeceğini belirtti.

TUTKUN’un konuşmasının ardından Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Berrin FİLİZÖZ, “Liderlik kuramları, yönetici rolleri ve yönetim tarzları, çağdaş liderlik uygulamaları, etkili yönetim ve vizyoner liderlik, yönetimde güç kaynakları, yönetim fonksiyonları, misyon, vizyon ve hedef belirleme ve eğitim yöneticisinin millî, manevî ve evrensel sorumlulukları” temalı konferans verdi.

28-11-201828-11-201828-11-2018

28-11-2018

Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 23 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.