SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yazdıkları hikâyelerle hayallerini anlatan Muhsin Yazıcıoğlu İlkokulu öğrencileri, kitap çıkardı. Öğrenciler, "Hikayelerimiz" adlı hikaye kitabını Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan'a hediye etti.

Yazdıkları hikâyelerle hayallerini anlatan Muhsin Yazıcıoğlu İlkokulu öğrencileri, kitap çıkardı. Öğrenciler,

Muhsin Yazıcıoğlu İlkokulu öğrencileri hikâye kitabı çıkardı. Kurdukları hayalleri kelimelerle buluşturarak hikâye yazan minik yazarlar, ilk yazarlık deneyimini yaşadıkları hikâye kitabını Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan'a hediye etti.

 

Okul Müdürü Hulusi Sayıcı ve Sınıf Öğretmeni Selma Mercan Temizsu ile birlikte Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan'ı ziyaret eden öğrenciler; Tarık Çıbıkçı ve Yağmur Nisa Evci, yazdıkları hikâyeler hakkında bilgi verdi.

Kitap hakkında bilgi veren Okul Müdürü Hulusi Sayıcı ise Sınıf Öğretmeni Selma Mercan Temizsu öncülüğünde yürütülen; "Hayallerim Kelimelerimde" Projesi kapsamında 3/A sınıfı öğrencilerinin kurdukları hayalleri kelimelerle buluşturarak hikâye yazdıklarını, öğrencilerin kendi hayal dünyasında geliştirdikleri bu hikâyelerin ise kitaba dönüştürüldüğünü söyledi.

Kitapta eseri bulunan tüm öğrencileri tebrik eden Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan ise "Sizler belki de geleceğin önemli yazarları arasında yer alacaksınız. Okumaktan ve yazmaktan asla vazgeçmeyin. İyi bir yazar olmak için çok okumalı ve kendinizi geliştirmelisiniz." Dedi.

Aslan, projenin yürütücüsü Sınıf Öğretmeni Selma Mercan Temizsu ve Okul Müdürü Hulusi Sayıcı'yı da tebrik etti.

26-10-202226-10-202226-10-2022

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.