SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Wushu, Taekwondo ve kayak sporlarında önemli dereceler elde eden Ziya Gökalp Ortaokulu öğrencileri Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener'i ziyaret etti.

Wushu, Taekwondo ve kayak sporlarında önemli dereceler elde eden Ziya Gökalp Ortaokulu öğrencileri Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener'i ziyaret etti.

Çeşitli spor branşlarında önemli dereceler elde eden Ziya Gökalp Ortaokulu öğrencileri, okul idarecileri ile birlikte Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener'i ziyaret etti. Okul Müdürü Mustafa Bekar, Yener'e öğrencilerin çeşitli spor branşlarındaki başarıları hakkında bilgi verdi. 7/B Sınıfı öğrencisi Reyhan Dila Aldıkaçtı'nın Wushu Taolu Yıldızlar kategorisinde İl 1'inciliği, farklı kategorilerde Türkiye 1'inciliği ve Türkiye 3'üncülüğü derecelerini aldığını belirten Bekar, 6/A sınıfı öğrencisi Elif Saadet Yiğiter'in Küçükler Türkiye Taekwondo Şampiyonasında Türkiye 2'ncisi, 7/C sınıfı öğrencisi Zeynep Ecrin Yasak'ın ise kayak alanında Sivas ve Bölge 1'inciliği derecelerini elde ettiğini belirtti. Bekar, Yasak'ın başarı öyküsünün TRT Spor Yıldız Kanalı Sıra Sende programında yayımlandığını da belirtti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener ise bir süre öğrencilerle sohbet ederek, katıldıkları şampiyonalar ve çalışmaları hakkında bilgi aldı. Öğrencileri tebrik ederek, eğitim ve spor hayatlarında başarılar dileyen Yener, "Eğitim hayatınızın yanında bir spor dalında kendinizi geliştiriyor olmanız çok önemli. Ben, sizlerin hem akademik açıdan hem de sportif alanda daha nice önemli başarılara imza atacağınıza inanıyorum." dedi.

Öğrencilere çeşitli hediyeler takdim eden Yener, başarı hikayesi ile örnek olan Zeynep Ecrin Yasak ile de yakından ilgilendi.

06-03-202406-03-2024

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.