SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Valimiz Yılmaz Şimşek, Millî Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Yeşilay Cemiyeti işbirliğinde hayata geçirilen; "Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Projesi" kapsamında düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerini takdim etti.

Valimiz Yılmaz Şimşek, Millî Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Yeşilay Cemiyeti işbirliğinde hayata geçirilen;

Valimiz Yılmaz Şimşek, MEB Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Türkiye Yeşilay Cemiyeti işbirliğinde hayata geçirilen; "Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Projesi" kapsamında "Bağımlılıkla Mücadele" temasıyla görsel ve edebi eser kategorilerinde düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencileri makamında kabul etti.

Bir süre öğrencilerle sohbet eden Valimiz Şimşek, "Öğrencilerin bağımlılık konularına duyarlılığını artırmak ve yeteneklerini teşvik etmek amacıyla iki farklı kategoride düzenlenen yarışmada ilimizden dereceye giren 6 öğrencimizi yürekten tebrik ediyorum" dedi.

Şimşek daha sonra öğrencilere ödüllerini takdim etti. Öğrencilere Müdür Yardımcımız Halil Kurt, Yeşilay Sivas Şube Başkanı Bülent Akın, okul müdürleri ve öğretmenler de eşlik etti.

Yarışmada Görsel Eser kategorisinde; Sivas Buruciye Bilim ve Sanat Merkezi öğrencisi Zahid Buğra Şimşek (İlkokul), Votorantim Sivas Çimento Ortaokulu öğrencisi Zehra Betül İzci ve Cumhuriyet Anadolu Lisesi öğrencisi İrem Coşkun birinci oldu.

Edebi Eser kategorisinde ise Süleyman Sami Kepenek İlkokulu öğrencisi Zeynep Yuvacı, Huzur İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Azra Melek Kılıç ve Şarkışla Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Abdurrahman El Casım birinci oldu.

İl birincisi olan öğrenciler ülke genelinde yarışmaya hak kazandı.

03-04-202403-04-2024

 

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.