SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Valimiz Yılmaz Şimşek, HEDEF Projesi Değerler Eğitimi kapsamında deprem bölgesindeki öğrencilere gönderilmek üzere 1000 adet kitap hazırlayan Kızılırmak İlkokulu 4/A Sınıfı öğrencilerini tebrik etti.

Valimiz Yılmaz Şimşek, HEDEF Projesi Değerler Eğitimi kapsamında deprem bölgesindeki öğrencilere gönderilmek üzere 1000 adet kitap hazırlayan Kızılırmak İlkokulu 4/A Sınıfı öğrencilerini tebrik etti.

Kızılırmak İlkokulu 4/A Sınıfı öğrencileri, Sivas Valiliği himayesinde Millî Eğitim Müdürlüğümüzce hayata geçirilen HEDEF Projesi kapsamında örnek bir çalışmaya imza attı. Öğrenciler, Sınıf Öğretmeni Türkan Aksoy, öncülüğünde "Değerler Eğitimi" alanında yürütülen faaliyet kapsamında deprem bölgesindeki öğrenciler için kendi harçlıkları ve ailelerinin desteği ile kitap satın aldı. Valimiz Yılmaz Şimşek, özenle süslenen ve notlar yazılan 1000'e yakın kitabı hazırlayan öğrencileri, makamında kabul ederek, örnek davranışlarından dolayı tebrik etti. Öğrencilere Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan, Okul Müdürü Bahattin Bektaş ve Sınıf Öğretmeni Türkan Aksoy ile veliler de eşlik etti.

Valimiz Yılmaz Şimşek 4/A sınıfı öğrencisi Mehmet Zahit'e temsilen koltuğunu bırakarak, hazırladıkları proje hakkında bilgi aldı. Şimşek, "Öğrencilerimizden Mehmet Zahit, sembolik de olsa valilik koltuğuna oturdu. Hedef Projesinin Değerler Eğitimi kapsamında okulda gerçekleştirdikleri projeyi bizlerle paylaştı. Sizleri tebrik ediyorum. Onlar da tabi bu kitaplardan istifade edecek ve en önemlisi sizlerin onları hatırlaması, empati yapmanız ve onların yanında olduğunuzu göstermeniz. Gerçekten çok ince ve güzel bir davranış... Bu da gösteriyor ki Hedef Projesi amacına ulaşmış ve öğrencilerimiz bu projeyi layıkıyla yerine getirmişler." dedi.

Mehmet Zahit ise "Bizi kabul ettiğiniz için teşekkür ediyoruz. 6 Şubat depremlerinde bütün sınıf ve okul olarak çok üzülmüştük. Bizde öğretmenimiz ve arkadaşlarımızla birlikte ne yapsak acaba diye düşündük. Orda yaşayan arkadaşlarımız, çadırlarda zor şartlarda yaşıyor. Evlerini kaybettiler. Belki de birçok şeyleri kayboldu. O yüzden bizde sınıf olarak kitapları da çok sevdiğimiz için onlara kitap göndermek istedik. Ailelerimizin desteği ile birlikte en sevdiğimiz kitaplardan aldık ve hepsini teker teker paketleyip üzerine onların seveceği yanlarında olduğumuzu belirttiğimiz süslemeler yaptık, yazılar yazdık. Depremzedelere yanlarında olduğumuzu hissettirmek adına böyle bir şey yaptık. Yazıyı ve balonları onlar için yazdık." dedi.

 

Öğrencilerin emekleriyle hazırlanan yaklaşık 1000 okuma kitabı, 6 Şubat tarihinde yaşanan depremden etkilenen illerdeki öğrencilere ulaştırılacak.

16-06-202316-06-202316-06-202316-06-202316-06-2023

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.