SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Valimiz Salih Ayhan ve Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, İlçelerde Görev Yapan 8. Sınıf Öğretmenleri ve Sınıf Öğretmenleri İle VKS İle Toplantı Gerçekleştirdi.

Valimiz Salih Ayhan ve Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, İlçelerde Görev Yapan 8. Sınıf Öğretmenleri ve Sınıf Öğretmenleri İle VKS İle Toplantı Gerçekleştirdi.

Valimiz Salih Ayhan, İlçelerde Görev Yapan 8. Sınıf Öğretmenleri ve Sınıf Öğretmenleri İle Video Konferans Sistemi (VKS) üzerinden toplantı gerçekleştirdi. Ayhan'a Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı da eşlik etti. Bir süre öğretmenlerle sohbet eden Valimiz Ayhan, Korona Virüs (Covid-19) salgını sürencinde öğretmenlerin eğitim başta olmak üzere birçok konuda fedakârca ve gönüllü olarak önemli hizmetler verdiğini söyledi. Bu nedenle tüm öğretmenlere teşekkür eden Ayhan, "Hep beraber bu şehre güzel hizmetler bırakacağız. Makam ve mevkii bir kenara bırakarak, bir aile olmalı, ekip ruhu oluşturmalıyız. Yılmadan, yıkılmadan, aşkla, şevkle, sadakatle, bu evlatlarımıza, vatanımıza, bayrağımıza ve devletimize hizmet edeceğiz." Dedi.

"SİVAS, LGS'DE İYİ BİR BAŞARI ORTALAMASI GÖSTERECEK"

20 Haziran'da gerçekleştirilecek LGS sınavı ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Valimiz Ayhan, Sivas'ın bu yıl LGS'de iyi bir başarı göstereceğini belirterek öğretmenlerden öğrencileri ile olan iletişimlerini güçlendirmelerini istedi.

Valimiz Ayhan; "Yakın zamanda Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapılacak. Sizler, öğrencilerimizin başarılı olabilmeleri için yoğun çaba gösteriyorsunuz. Bu süre zarfında da öğrencilerimizle iletişiminiz, daha güçlü tutmanızı istiyorum. Sivas bu yıl inşallah LGS'de iyi bir başarı ortalaması gösterecek." İfadelerini kullandı.

"SINIF ÖĞRETMENLERİ VELİ VE ÖĞRENCİ MOTİVASYONUNA ÖNEMLİ KATKILAR SAĞLIYOR"

Bir süre sınıf öğretmenleri ile de sohbet eden Valimiz Ayhan, öğretmenlere veli ve öğrenci ilişkisini ön planda tuttukları için teşekkür etti. Öğretmenlerin, iletişimi ön planda tutmalarının veli ve öğrenci motivasyonuna önemli katkılar sağladığının altını çizen Ayhan, Sivas'ta 86 bin aile ile görüşülerek, hem öğrenci hem de veliye psiko-sosyal destek verildiğini hatırlattı. Ayhan; "Bir öğrenciye değerli olduğunu hissettirmek çok anlamlı. Salgın süresince okula gidemeyen evlatlarımızı telefonla aramanız çok mutlu etti." İfadelerini kullandı.

"25 BİN ÖĞRENCİYE KİTAP ULAŞTIRILDI"

Salgın döneminde okula gidemeyen çocukları unutmadıklarını, onların ufkunu açmak ve ruh dünyalarına girebilmek için "Evde Kal Kitapla Kal" kampanyası başlatıldığını hatırlatan Valimiz Ayhan, kampanyanın öğretmenlerin fedakâr çalışmaları ile yürütüldüğünü, bu kapsamda il genelinde 25 bin adet kitap dağıtıldığını söyledi. Tüm öğretmenlere teşekkür eden Ayhan, "Salgın öncesinde şahsım olarak çocuklarımıza 32 bin adet kitap dağıtmıştık. Bu yıl hakikaten evlatlarımız dolu dolu kitap okudular." dedi.

07-05-202007-05-202007-05-202007-05-202007-05-202007-05-2020 

Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 23 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.