SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Valiliğimiz himayesinde Müdürlüğümüzce hayata geçirilen HEDEF Projesi ve HEDEF Projesinin bileşeni olan MİRAS Projesi kapsamında, 2023-2024 Eğitim- Öğretim Yılında yürütülen ve yapılması planlanan proje ve çalışmalar bilgilendirme toplantısında ele alındı

Valiliğimiz himayesinde Müdürlüğümüzce hayata geçirilen HEDEF Projesi ve HEDEF Projesinin bileşeni olan MİRAS Projesi kapsamında, 2023-2024 Eğitim- Öğretim Yılında yürütülen ve yapılması planlanan proje ve çalışmalar bilgilendirme toplantısında ele alındı

Sivas Valiliği himayesinde Millî Eğitim Müdürlüğümüzce hayata geçirilen HEDEF Projesi ve HEDEF Projesinin bileşeni olan MİRAS Projesi kapsamında, 2023-2024 Eğitim- Öğretim Yılında yürütülen ve yapılması planlanan proje ve çalışmalar bilgilendirme toplantısında ele alındı.

Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezinde gerçekleştirilen toplantıya Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, İl Eğitim Müfettişleri Başkanı Osman Güler, müdür yardımcılarımız, ilçe müdürleri, şube müdürlerimiz, il merkezindeki okul müdürleri ve okullarda görev yapan psikolojik danışman ve rehber öğretmenleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan programda HEDEF Projesi tanıtım filmi gösterime sunuldu. Tanıtım filminin ardından Şube Müdürümüz Resul Çatal tarafından HEDEF Projesi ve HEDEF Projesinin bileşeni olan MİRAS Projesi ile ilgili sunum gerçekleştirildi. Çatal, akademik başarıların artırılmasına yönelik çalışmaların yanı sıra, millî ve manevi değerlere önem veren çalışmalar, sosyal, sportif, kültürel ve sanatsal alanlarda da birçok çalışmanın olduğu projenin uygulama usul ve esasları ile ilgili bilgiler verdi.

Şube Müdürümüz Resul Çatal'ın ardından bir konuşma gerçekleştiren Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, HEDEF Projesi ve HEDEF Projesinin bir bileşeni olan MİRAS Projesinin önemine değinerek, "Sizler de biliyorsunuz ki eğitim, hem uzun soluklu hem de tüm paydaşların ancak el ele vererek başarıya ulaştıracağı bir süreçtir. Bu süreç aslında tam da bir MİRAS sürecidir. Bu miras sürecinde öğrenci, öğretmen, veli ve idareci başta olmak üzere hepimize önemli görevler düşmektedir.  Tabi en büyük yük yine biz öğretmenlerin omuzlarındadır. Çünkü öğretmenlerimiz eğitim sistemimizin en önemli bileşeni, eğitimin temel yapıtaşıdır. Bizler, bu güne kadar attığımız her adımda "eğitime yapılan yatırım, geleceğe yapılan yatırımdır" yine "en büyük yatırım insana yapılan yatırımdır"  anlayışı ile hareket ettik. Köklü tarihimizden aldığımız güç ve bizi biz yapan değerlerimizle, öğrencilerimizi sadece akademik bilgilerle donanmış bireyler olarak değil; aynı zamanda millî ve manevi değerlerine sahip çıkan; sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif yönden gelişmiş bireyler olarak yetiştirmeye gayret göstereceğiz. İnanıyorum ki merkezine öğrenciyi, öğretmeni, veliyi kısacası insanı aldığımız bu çalışmalar; tarih boyunca eğitim ve kültürün başkenti olma görevini üstlenmiş Sultan Şehir Sivas'ımıza yeni bir hareketlilik getirecek ve çağın ihtiyaçları ile donatılmış, insanlığı seven; temiz yürekler yetiştirmemize katkı sunacaktır." dedi.

Toplantının son bölümünde idarecilerimiz, proje ve yürütülecek çalışmalar ile ilgili gelen soruları yanıtladı.

27-09-202327-09-202327-09-202327-09-202327-09-202327-09-202327-09-202327-09-2023

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.