SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Valiliğimiz himayelerinde Millî Eğitim Müdürlüğümüz, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Türkiye Satranç Federasyonu arasında "Minik Hamleler Projesi" kapsamında işbirliği protokolü imzalandı.

Valiliğimiz himayelerinde Millî Eğitim Müdürlüğümüz, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Türkiye Satranç Federasyonu arasında

 Valiliğimiz himayelerinde Millî Eğitim Müdürlüğümüz, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Türkiye Satranç Federasyonu arasında "Minik Hamleler Projesi" kapsamında işbirliği protokolü imzalandı. Proje kapsamında ilimizde bulunan 38 anaokuluna İş Bankası'nın destekleri ile satranç sınıfı oluşturulacak.  Tarihi Valilik Binası Dr. Hasan Canpolat Salonu'nda gerçekleştirilen imza törenine Valimiz Yılmaz Şimşek, Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç ile Satranç Federasyonu Genel Sekreteri Fırat Yalçın ve Satranç Federasyonu İl Temsilcisi Hasan Yıldırım katıldı.

İmza töreni öncesi konuşan Valimiz Yılmaz Şimşek, protokolün hayırlı olmasını diledi.

Akıl ve zekâ oyunları içerinde satrancın özel bir yerinin olduğunu ifade eden Valimiz Şimşek "Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de büyük ilgi gören bu sporun özellikle Türkiye Satranç Federasyonumuzun başarılı çalışmaları ile çok daha geniş kitlelere ulaştığını görüyoruz. Bugün imzalayacağımız protokolle millî eğitime bağlı 38 anaokulumuza satranç sınıfı kazandıracağız. Federasyonumuz ve İş Bankası'nın destekleriyle yavrularımız, minicik elleri ve minik hamleleriyle bu spor ile tanışmış olacaklar. Okullarımıza kazandırılan bu nitelikli alanlar şüphesiz çocuklarımızın çok yönlü gelişimleri için son derece önemli. Bu gelişime katkı sunan Türkiye Satranç Federasyonumuza, Millî Eğitim ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüze ve projenin sponsorluğunu üstlenen İş Bankası'na bir kez daha teşekkür ediyor, Satranç Sınıflarımızın şimdiden hayırlı uğurlu olmasını diliyorum." dedi.

Konuşmaların ardından protokol imzalandı.

13-05-202413-05-202413-05-202413-05-2024

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.