SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Uluslararası Sivas Robot Yarışmasında Tematik Robot Kategorisinde derece elde eden Yahya Kemal Ortaokulu öğrencileri Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan'ı ziyaret etti.

Uluslararası Sivas Robot Yarışmasında Tematik Robot Kategorisinde derece elde eden Yahya Kemal Ortaokulu öğrencileri Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan'ı ziyaret etti.

Millî Eğitim Müdürlüğümüzce düzenlenen Uluslararası Sivas Robot Yarışmasında (Si-Ro58) Tematik Robot Kategorisinde birincilik ve ikincilik derecesi elde eden Yahya Kemal Ortaokulu öğrencileri Milli Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan'ı ziyaret etti. Öğrencilere Şube Müdürümüz Mesut Kaş, Okul Müdürü Hakan Üçyıldız ve Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Serdal Gülümser de eşlik etti.

 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Aslan, bir süre öğrenciler; Berra Erçoban, Toprak Güden ve Ahmet Çelik ile sohbet ederek tebriklerini iletti. Hızla gelişen teknoloji çağında öğrencilerin bilim ve teknolojiye ilgili olmasını, bu alanlarda kendilerini geliştirerek geleceğin dünyasını kodlayacak bilgi ve becerilerle donanmasını çok önemsediklerini belirten Aslan, "Sizlerin bu alanlardaki gelişimine katkı sağlayabilmek için Milli Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer'in öncülüğünde birçok proje ve çalışma yürütüyoruz. Bakanlığımızın yürüttüğü proje ve çalışmalar ışığında hayata geçirdiğimiz faaliyetlerle sizlere yeni ufuklar açmak istiyoruz. Bu kapsamda çok önemli bir organizasyon olan Uluslararası Sivas Robot Yarışmasını gerçekleştirdik. Sizler de bu yarışmaya katılarak önemli dereceler elde ettiniz. Ben başarılarınızın devamını diliyor, sizleri ve başarılarınıza katkı sağlayan öğretmenlerimizi tebrik ediyorum." Dedi.

Aslan, Okul Müdürü Hakan Üçyıldız ve Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Serdal Gülümser ile de sohbet ederek okulda yürütülen proje ve faaliyetler hakkında bilgi aldı.

23-06-202223-06-202223-06-202223-06-2022

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.