SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. Yılı Millî Eğitim Bakanlığı Sivas İl Süreç Değerlendirme Toplantısı Bilsem Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.

Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. Yılı Millî Eğitim Bakanlığı Sivas İl Süreç Değerlendirme Toplantısı Bilsem Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.

İl süreç değerlendirme toplantısına, Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Kemal Bülbül, MEB Daire Başkanı Ramazan Hoşgeldi, Özel Büro Şube Müdürü Niyazi Doğan, Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener ile kurum müdürleri katıldı. Toplantıda konuşan Millî Eğitim Müdürümüz Yener, Valiliğimiz himayesinde yürüttüğümüz Hedef ve Miras projelerimizin önemine değinerek Miras projesi kapsamında il geneli yapılan sınavlara değindi. Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Kemal Bülbül ise, Bakanlığımız tarafından yapılan yeni uygulamalara değindi. Bu kapsamda DYK Merkezlerinin belirlendiği ve 8,11 ve 12. Sınıf öğrencilerine kursların açıldığını ifade eden Bülbül, kurslarda öğrenci devamsızlığının önlenmesi için yapılacak çalışmaların çok önemli olduğunu vurguladı. Bir diğer yeniliğin sınavlarda yapıldığını söyleyen Bülbül, artık sınavların açık uçlu sorulardan oluşması ve soruların, MEB tarafından yayımlanan örnek senaryolardan seçilmesinin gerektiğini ifade etti.  Öğrencilerimizin dil becerilerini geliştirmek için yapılan yeniliklere de değinen Bülbül, gerek Türkçe dersinde 70 alma zorunluluğu gerekse Türk Dili ve Edebiyatı dersinde dinleme, konuşma becerilerinin ölçülmesinin,  öğrencilerimizin dil becerilerini geliştireceğini ifade etti. Bakanlığımız tarafından başlatılan Dilimizin Zenginlikleri projesi ile Türkçenin zenginliklerinin belirlenmesi ve öğrencilerimizde farkındalık oluşturması açısından çok önemli olduğunu vurgulayan Bülbül, daha sonra kurum müdürlerinin görüş ve önerilerini dinledi.

20-12-202320-12-202320-12-202320-12-2023

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.