SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
"Türkçenin Sırları Kitap Okuma Yarışması" Yapıldı.
![](/meb_iys_dosyalar/2021_10/01130258_02.jpg)
Dünya Dili Türkçe ve Yunus Emre Yılı etkinlikleri çerçevesinde, Sivas Valiliği himayesinde, Millî Eğitim Müdürlüğümüzce "Türkçenin Sırları Kitap Okuma Yarışması" gerçekleştirildi. İl genelinde düzenlenen sınava, 4 bin 350 öğrenci katılım sağladı.
Şube Müdürümüz Yıldırım Solak, İhramcızade Anadolu İmam Hatip Lisesinde sınava katılan öğrencileri ziyaret ederek başarılar diledi. Solak, "Sınava katılmış her öğrenci bir Türkçe sevdalısıdır." dedi.