SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Suşehri Sezai Karakoç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret ederek öğretmenlerle bir araya gelen Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan, "Dünyanın geleceği gıda, geleceğin en önemli alanı da bilinçli tarım olacak." dedi.

Suşehri Sezai Karakoç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret ederek öğretmenlerle bir araya gelen Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan,

Sivas'ta eğitim temelli tarımsal kalkınma için önemli çalışmalar hayata geçiriliyor. Bu kapsamda Suşehri Sezai Karakoç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret ederek öğretmenlerle bir araya gelen Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan, "Dünyanın geleceği gıda, geleceğin en önemli alanı da bilinçli tarım olacak." dedi.

Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan, hayvan sağlığı ve modern tarım yöntemlerinin öğrencilere, teorik ve uygulamalı olarak öğretildiği Suşehri Sezai Karakoç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret etti. Aslan'a İlçe Millî Eğitim Müdürü Erkan Yıldız da eşlik etti. Okulda görev yapan öğretmenlerle bir araya gelen Aslan, okulun durumu ve eğitim-öğretim faaliyetleri ile ilgili görüş alışverişinde bulundu.

İlçenin olduğu kadar Sivas'ın ve ülkenin tarımsal kalkınmasında da önemli bir rolü olan Suşehri Sezai Karakoç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini daha etkin ve verimli hale getirebilmek için yoğun bir çalışma temposu uygulandığını belirten Aslan, "Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer, mesleki eğitime ve tarım meslek liselerine büyük önem veriyor. Sayın Bakanımızın öncülüğünde her alanda olduğu gibi bu alanlarda da çok önemli proje ve çalışmalar hayata geçiriliyor. Bizlerde bu çalışmaları sahada en iyi şekilde uygulayabilmenin gayret içerisindeyiz. Bakanlığımızın politikaları doğrultusunda hayata geçirdiğimiz çalışmalarla okulumuzun imkân ve donanımlarını artırarak, bilinçli ve sürdürülebilir tarım ve hayvancılık potansiyelinin gelişimine katkı sağlamayı hedefliyoruz. Bu kapsamda sizlerin desteği ve tüm paydaşların katılımı ile bir çalıştay gerçekleştirdik. Bu çalıştayda bizlere rehberlik edecek yeni kararlar, yeni öneriler gündeme geldi. İnşaallah bu alandaki yol haritasını hep birlikte belirleyerek çok önemli adımlar atacağız.

Gıda, geleceğin en önemli konusu... Dünyanın geleceği gıda, geleceğin en önemli alanı ise bilinçli tarım olacak. Bu alanda bilgili, eğitimli ve her yönüyle donanımlı nesiller yetiştirmeliyiz." ifadelerini kullandı.

Suşehri Sezai Karakoç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin gelecekteki yerine dikkat çekerek tercih edilen bir okul konumuna gelmesi için de önemli çalışmalar yürütüldüğünü belirten Aslan, bu kapsamda "Mesleki Rehberlik Tanıtım ve Tercih Dönemi Eylem Planı" oluşturulduğunu hatırlattı. Okulun il genelinden kayıt alabilmesi için gereken çalışmaların yapılması yönünde talimat veren Aslan, Suşehri Suşehri Sezai Karakoç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin yeni eğitim-öğretim yılında il genelinden öğrenci kabul edebileceğinin müjdesini de verdi.

 

Aslan, daha sonra öğretmenlerin görüş, öneri ve taleplerini dinledi.

01-06-202201-06-2022

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.