SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sultan Şehrin Markası; Çikolis... Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, eğitim ve üretim sürecini başarılı bir şekilde yürüterek kısa sürede çikolata ürünlerinde marka oluşturan Sultan Şehir MTAL Müdür Salih Delice, öğretmen ve öğrencilerini tebrik etti.

Sultan Şehrin Markası; Çikolis... Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, eğitim ve üretim sürecini başarılı bir şekilde yürüterek kısa sürede çikolata ürünlerinde marka oluşturan Sultan Şehir MTAL Müdür Salih Delice, öğretmen ve öğrencilerini tebrik etti.

Sultanşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Salih Delice, Yiyecek İçecek Hizmetleri Alan Şefi Özlem Mıdık ve Konaklama ve Seyahat Hizmetleri Alan Şefi Serkan Karanfil ile birlikte Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener'i ziyaret etti. Ziyarette Şube Müdürümüz Özkan Çamcı da hazır bulundu. Okul bünyesinde öğretmen ve öğrenciler tarafından "Çikolis" markası ile üretimi yapılan çikolata ürünleri ve üretim süreci hakkında Yener'e bilgi veren Okul Müdürü Delice, alan şefi öğretmenlerle birlikte ürünlerin tanıtımını da gerçekleştirdi.

Delice, Millî Eğitim Bakanlığınca hayata geçirilen; "Mesleki Eğitimde 1000 Okul" projesi kapsamında okul bünyesinde kurulan atölyede üretilen Çikolis ürünlerinin kısa sürede Türkiye'nin tanınan ve sevilen tatları arasında yerini almayı başardığını belirterek, geçen yıl 7 milyon TL'lik ciro yapıldığını kaydetti. Alan öğrencilerinin bu kapsamda aylık 4 bin TL gelir elde ettiklerini belirten Delice, Çikolis ürünlerinin gerek Sultanşehir MTAL Uygulama Otelindeki üretim mağazasında gerekse PTT AVM online satış sistemi üzerinden müşterilere ulaştırıldığını kaydetti."

Okul Müdürü Salih Delice, öğretmen ve öğrencileri başarılı çalışmaları dolayısıyla tebrik eden Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener ise "Meslek liselerimiz kendilerine sunulan imkân ve olanakları en iyi şekilde değerlendirerek, ülkemizin gelişmesi ve kalkınmasına, üretimine ve nitelikli iş gücüne önemli katkılar sunuyor. Bunun en güzel örneklerinden bir tanesini de Sultanşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemiz oluşturuyor. Sizler, mesleki eğitim sürecini başarılı bir şekilde yürütürken, üretim sürecini de önemli bir marka değeri oluşturarak taçlandırdınız. Tebriklerimi sunuyor, başarılı çalışmalarınızın devamını diliyorum." dedi.

05-09-202305-09-2023

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.