SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sivas'ta Trafik Haftası dolayısıyla farkındalık etkinliği düzenlendi.

 Sivas'ta Trafik Haftası dolayısıyla farkındalık etkinliği düzenlendi.

Sivas'ta Trafik Haftası etkinlikleri kapsamında, "Bu Yolda Sana Çok Güveniyoruz" mottosuyla İl Emniyet Müdürlüğü tarafından organize edilen trafik etkinliği programı düzenlendi. Gazi Osman Paşa İlkokulu ve Kızılırmak İlkokulu öğrencilerinin katılımı ile kent meydanında gerçekleşen programda öğrencilere Valimiz Yılmaz Şimşek, İl Emniyet Müdürü Burhan Akçay, Müdür Vekilimiz Dursun Yıldırım ve Şube Müdürümüz Hülya Bozbıyık eşlik etti. 

Trafik Haftası etkinlikleri kapsamında Gazi Osman Paşa İlkokulu ve Kızılırmak İlkokulu öğrencileri kent meydanında bulunan sürücülere "Bu yolda sana çok güveniyoruz" sloganının yazılı olduğu afişleri dağıttı.

 Daha sonra Valimiz Yılmaz Şimşek, İl Emniyet Müdürü Burhan Akçay ve Müdür Vekilimiz Dursun Yıldırım öğrencilerle yaya geçidinden geçerek, yaya geçidinin önemine dikkat çekti.  Bir süre öğrencilerle sohbet eden Valimiz Yılmaz Şimşek, "Bu tür etkinliklerle sürücülerimize ve yayalarımıza trafik kurallarını hatırlatıyoruz. Amacımız bakanlığımızın hedefleri doğrultusunda güvenli bir şehir oluşturarak trafik kazalarının sayısını belli oranda azaltmak." dedi.

09-05-202309-05-202309-05-2023

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.