SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sivas'ta Temel Eğitim Genel Müdürlüğüne (TEGM) bağlı okulların idarecilerine yönelik hizmet içi eğitim semineri başlatıldı.

Sivas'ta Temel Eğitim Genel Müdürlüğüne (TEGM) bağlı okulların idarecilerine yönelik hizmet içi eğitim semineri başlatıldı.

Temel Eğitim Genel Müdürlüğünce harcama yetkisi verilen okul müdürlerine yönelik hizmet içi eğitim semineri başlatıldı. Müdürlüğümüz B Blok Toplantı salonunda düzenlenen ve 2 hafta sürecek eğitim programına Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan ile Şube Müdürlerimiz Mesut Kaş ve Muhammed Alpaslan Ünal da katıldı.

Toplantıda konuşan Aslan, Okul Bazlı Bütçe Uygulama sisteminin daha işlevsel hale getirilmesi, temel eğitim okullarının ihtiyaç ve taleplerinin yerinde ve zamanında karşılanması, kaynakların ihtiyaç bazında daha etkin ve verimli kullanımının sağlanması, tasarruf tedbirlerinin uygulanabilmesi ve okul yöneticilerinin yetki ve sorumluluklarının arttırılması amacıyla TEGM tarafından belirlenen harcama kalemlerindeki ödeneklerin anaokulu, ilkokul ve ortaokullara aktarılacağını söyledi. Bu kapsamda temel eğitim okul müdürlerinin harcama yetkilisi olarak yetkilendirildiğini ve okullara gelen ödeneklerin doğrudan kullanılacağını belirten Aslan, "Okul müdürleri ve müdür yardımcılarının konuyu tüm detayları ile kavraması ve sistemin eksiksiz bir şekilde işletilmesi için kapsamlı bir eğitim semineri düzenliyoruz." dedi. Aslan, daha sonra bir süre okul müdürleri ve müdür yardımcıları ile sohbet ederek, sürece ilişkin görüş alışverişinde bulundu.

2 hafta sürecek olan hizmet içi eğitim semineri kapsamında müdürlüğümüz personelleri Talat Hatip ve Fatih Yılmaz tarafından okul müdürleri ve müdür yardımcılarına eğitim verilecek.

29-07-202229-07-202229-07-2022

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.