SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sivas'ta Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğüne bağlı liselerin başarı durumları ve 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı hazırlıkları, "Akademik Başarıların Değerlendirilmesi ve Planlanması" toplantısında masaya yatırıldı.

Sivas'ta Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğüne bağlı liselerin başarı durumları ve 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı hazırlıkları,

2022-2023 Eğitim öğretim yılı hazırlıkları kapsamında Millî Eğitim Müdürlüğümüzce düzenlenen "Akademik Başarıların Değerlendirilmesi ve Planlanması" toplantıları tamamlandı. Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan, toplantının son oturumunda MEB Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğüne bağlı liselerin müdürleri ile bir araya geldi. Müdürlüğümüz A Blok Toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Şube Müdürlerimiz Mehmet Başcil ve Mesut Kaş da katıldı.

Özel okulların 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılındaki LGS ve YKS başarı durumlarının masaya yatırıldığı toplantıda, 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı hedef ve planlamaları üzerinde duruldu. Millî Eğitim Bakanlığınca hayata geçirilen proje ve çalışmaların ildeki uygulamaları, Millî Eğitim Müdürlüğümüzce yürütülecek çalışmalar ve okulların yürüteceği çalışmaların ele alındığı toplantıda akademik başarıyı artırmak için gerçekleştirilmesi planlanan çalışmalarla ilgili de değerlendirmelerde bulunuldu.

LGS ve YKS'deki başarı seviyesini her sene daha yukarıya taşımak için önemli çalışmalar yürütüldüğünü belirten Milli Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan, "Çocuklarımızın akademik başarısını üst seviyelere çıkarmak için hep birlikte gayret göstermeye devam edeceğiz. Her sene daha ileriye mottosuyla hareket ederek yeni eğitim-öğretim yılını daha başarılı bir şekilde geçirmek istiyoruz." dedi.

Okul müdürleri ile bir süre sohbet ederek görüş alışverişinde bulunan Aslan, okullar başlamadan tüm hazırlıkların tamamlanmasını da istedi.

"YARDIMCI KAYNAKLAR, ÖĞRENCİLERİMİZİN MASASINDA HAZIR OLACAK"

Yardımcı kaynakların Millî Eğitim Bakanlığınca ücretsiz olarak öğrencilerin istifadesine sunulacağını hatırlatarak, öğrencilerin başka bir kaynağa ihtiyaç duymayacağını belirten Aslan, "Yardımcı kaynaklar, okul kitapları ile birlikte eğitim-öğretim yılı başında öğrencilerimizin masasında hazır olacak. Öğrencilerimizin hem yardımcı kaynakları hem de EBA Akademi uygulamasını etkin ve verimli bir şekilde kullanmasını istiyoruz." dedi.

Şube Müdürümüz Mesut Kaş ve Mehmet Başcil ise sorumluluk alanları ile ilgili konularda okul müdürlerini bilgilendirdi. Okul müdürleri de görüş, öneri ve taleplerini dile getirdi.

12-08-202212-08-202212-08-202212-08-2022

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.