SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sivas'ta okul müdürleri, LGS gündemiyle toplandı. Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan başkanlığındaki toplantıda, sınavın sorunsuz bir şekilde yürütülmesine yönelik alınan tedbirler masaya yatırıldı.

Sivas'ta okul müdürleri, LGS gündemiyle toplandı. Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan başkanlığındaki toplantıda, sınavın sorunsuz bir şekilde yürütülmesine yönelik alınan tedbirler masaya yatırıldı.

Millî Eğitim Bakanlığınca Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında 4 Haziran'da gerçekleştirilecek merkezi sınav uygulaması için alınan tedbirler il merkezindeki okulların müdürlerin katıldığı toplantıda ele alındı. Müdürlüğümüz, B Blok Toplantı Salonundaki toplantıya, Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan, Şube Müdürlerimiz; Hülya Bozbıyık, Mesut Kaş ve Muhammed Alpaslan Ünal, İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü temsilcileri katıldı.

LGS'nin il genelinde sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmesi için gereken tüm tedbirlerin alındığını belirten Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan, sürecin sağlıklı bir şekilde yürütülmesi için sahada olacak tüm görevlilerin gereken hassasiyeti göstermelerini istedi. Okul müdürlerinden öğrencilerin moral ve motivasyonlarını üst seviyeye çıkaracak bir yaklaşım sergilemelerini, karşılaşılabilecek sorunlara yapıcı bir üslupla yaklaşılmasını, öğrencilerin hata yapabileceği hususlarla ilgili gereken bilgilendirmelerin yapılmasını isteyen Aslan, hem görevlilerin hem de sınava katılacak olan öğrencilerin alınan tüm tedbirlere ve sınav kurallarına uymaları noktasında gereken hassasiyetin gösterilmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Toplantıda; güvenlik tedbirleri, bina sınav komisyonunun yapacağı işler, salon görevlilerinin yapacağı işler, yedek gözetmenin görevleri ve dikkat edilecek hususlar, sınav görevlilerinin güvenlik personeli tarafından aranması, sınav binasına telefon vb. ile giriş kesinlikle yapılmaması, yapılacak çeşitli etkinliklerle öğrencilerin moral ve motivasyonunun yüksek tutulması, öğrencinin kitapçık ve optik grubu bilgilerinin kontrollerinin yapılması, öğrencilerin salondan sınav soru kitapçığı ve optik ile çıkmaması, bina ve sınıfların sınav kurallarına uygun olarak hazırlanması, sınavda görev alacak öğretmenler ile sınavdan en az bir saat öncesinde toplantı yapılması, telefon vb. cihazlarla sınav binasına giriş olmaması, sınav görevlilerinin sınav esnasında görevli olduklarını gösterir yaka kartlarını takmaları konuları üzerinde durulurken, bu hususlar ilgili gereken hassasiyetin gösterilmesi istendi.

Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezî Sınav yönergesine göre hazırlan LGS sunusu için tıklayın...

01-06-202301-06-202301-06-202301-06-202301-06-202301-06-202301-06-2023

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.