SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sivas'ta öğrencilere enerji okuryazarlığı eğitimi verilecek...

Sivas'ta öğrencilere enerji okuryazarlığı eğitimi verilecek...

Millî Eğitim Müdürlüğümüz ile CK Enerji Çamlıbel Elektrik arasında "Enerji Okuryazarlığı İş Birliği Protokolü" imzalandı. Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan'ın makamında gerçekleştirilen imza törenine CK Enerji Çamlıbel Elektrik Genel Müdürü Muharrem Bülbül ve Şube Müdürümüz Özkan Çamcı katıldı. Aslan ve Bülbül, il genelinde belirlenecek 50 pilot okulda; "elektriğin ne olduğu, nasıl üretildiği, güvenli elektrik kullanımı, enerji verimliliği, evde ve okulda enerji tasarrufu" konularının öğrencilere anlatılacağı iş birliği protokolünü imzaladı.

 

Protokol kapsamında; ilkokul 3. ve 4. Sınıf ile ortaokul 5. ve 6. sınıf öğrencilerine "elektriğin ne olduğu, nasıl üretildiği, güvenli elektrik kullanımı, enerji verimliliği, evde ve okulda enerji tasarrufu" anlatılacak. Eğitimlerin verileceği pilot okullarda eğitim öncesi ve sonrasını kapsayan 6 aylık dönemlerdeki elektrik faturaları takip edilerek, tüketimlerini en çok düşüren 3 okula ise özel ödül verilecek.

ASLAN; "ENERJİ KULLANIMI KONUSUNDA DAHA BİLİNÇİ BİR NESİL YETİŞTİRMELİYİZ"

Enerji kaynaklarının sonsuz olmadığını bu nedenle enerjinin bilinçli kullanımının çok önemli olduğunu belirten Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan, eğitimin her alanda daha yaşanılabilir bir dünya için en temel unsur olduğuna vurgu yaptı. Ancak eğitimli ve bilinçli bir toplumun gelecek nesillere daha güzel bir dünya bırakabileceğini belirten Aslan; "Eğer yarınımızın dünyasını yönetecek olan çocuklarımızı bu bilinçle geleceğe hazırlar isek, gelecekte yaşanabilecek enerji sorunlarının da bir nebze olsun önüne geçmiş oluruz. O nedenle bu işbirliğini çok önemsiyoruz. Bu protokol ile birlikte çocuklarımızı, elektriğin üretiminden tüketimine kadar olan tüm süreçler hakkında bilgilendirecek ve enerji tasarrufu konusunda daha bilinçli bir toplum oluşturmak için gayret göstereceğiz." dedi.

"HEM ÇOCUKLARIMIZIN HEM DE AİLELERİN EĞİTİMİN SAĞLAMAYI AMAÇLIYORUZ"

İş birliği protokolünün hayırlı olmasını dileyerek, protokolün amacı hakkında değerlendirmelerde bulunan CK Enerji Çamlıbel Elektrik Genel Müdürü Muharrem Bülbül ise son dönemde dünya genelinde yaşanan enerji krizine işaret ederek, "Kıt enerji kaynaklarını doğru kullanmanın önemi her geçen gün artıyor. CK Enerji'nin toplumun her kesiminde bu konuda bir farkındalık oluşturmak amacı ile yürüttüğü Enerji Okuryazarlığı Projesi'ni çocuklarımız ile buluşturmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Onların pırıl pırıl zihinlerinde bir ışık yakmak, verimlilik ve tasarruf bilincini çocuklarımıza aşılamak için uzmanlarımız ayrıntılı bir program hazırladı. Bu proje ile sürdürülebilir bir gelecek için çocuklarımızla birlikte ailelerin eğitimini de sağlamayı amaçlıyoruz. Aydınlık bir gelecek için hep birlikte çalışmanın öneminin farkında olarak, Sivas İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile ortak yürüteceğimiz projemizin hayırlı olmasını temenni ediyorum" ifadelerini kullandı.

15-09-202215-09-2022

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.