SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sivas'ta öğrenci ve öğretmenler Filistin için tek yürek oldu.

Millî Eğitim Bakanlığının talimatları doğrultusunda tüm yurtta olduğu gibi Sivas'ta da İsrail'in saldırılarında yaşamını yitirenler için okullarda düzenlenen bayrak törenlerinde 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. 
Sivas'ta öğrenci ve öğretmenler Filistin için tek yürek oldu.

Sivas'ta öğrenci ve öğretmenlerin kalbi Filistin için attı. Millî Eğitim Bakanlığının talimatları doğrultusunda tüm yurtta okullarda düzenlenen bayrak törenlerinde İsrail'in katliamlarında hayatını kaybedenler için saygı duruşunda bulunuldu. Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, bu kapsamda Selçuk Anadolu Lisesinde düzenlenen bayrak törenine katıldı. Tören öncesinde okul idarecileri ile birlikte tarihi okul binasında incelemede bulunan Yener, sınıf ziyareti yaparak öğrencilere başarı dileklerini iletti.

"ÇOCUK, GENÇ, YAŞLI DEMEDEN MASUMLARI KATLEDEN İSRAİL'İ KINIYORUZ"

Sınıf ziyaretinin ardından okul bahçesinde düzenlenen Bayrak Törenine katılan Milli Eğitim Müdürümüz Necati Yener, insanlık onurunu ayaklar altına alan, hiçbir insani değeri gözetmeksizin çocukları öldüren, hastaneleri ve okulları bombalayan İsrail'i lanetledi. Türkiye'nin İsrail'in Filistin'deki acımasızlıklarına karşı en net tavrı koyan ülke konumunda olduğunu belirten Yener; "Bugün bakanlığımızın talimatları doğrultusunda yıllardır devam eden ve bugünlerde sonu gelmez bir katliama dönüşen bu acıya karşı tek yürek olduk ve bir duruş sergiliyoruz. Sevgili gençler, yaşadığımız bu çağda güçlünün güçsüzü acımasızca ezdiği bir drama hep birlikte şahitlik ediyoruz. Bu mazlum coğrafyanın tek sığınağı, tek umudu Türkiye'dir. Ülkemizin bugünkü güçlü konumunu koruyabilmesi için her bireyin üzerine düşen sorumluluklar var. Bizler sizleri en iyi şekilde yetiştirmek için var gücümüzle çalışırken sizler de hem kendi geleceğiniz, hem ülkemizin geleceği için gayret gösterecek, kendinizi en iyi şekilde yetiştireceksiniz. Eğer ülkemiz ileride bir zafiyete uğrar, bugün gelmiş olduğu güçlü konumu kaybeder, bilimde, teknolojide diğer ülkelerin gerisinde kalır ise bunun hem bizim için hem de bu mazlum coğrafya için çok acı sonuçları olur. Hep birlikte çok çalışacak, daha güçlü bir ülkeyi, bizden sonraki nesillere miras bırakacağız." ifadelerini kullandı.

Yener'in konuşmasının ardından Filistin'de hayatını kaybedenler için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve ardından İstiklal Marşı okuldu.

20-10-202320-10-202320-10-202320-10-202320-10-202320-10-202320-10-2023

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.