SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sivas'ta, Mesleki ve Teknik Eğitim bilgi ve istişare toplantısı gerçekleştirildi.

Sivas'ta, Mesleki ve Teknik Eğitim bilgi ve istişare toplantısı gerçekleştirildi.

 

Sivas'ta Mesleki ve teknik eğitimde özel sektör iş birliğinin güçlendirilmesi, eğitim ve istihdam süreçlerinin uyumuna dair bilinç ve ortak anlayış geliştirilmesi, mesleki ve teknik eğitimde ve özel sektörde son gelişmelere dair bilgi paylaşımının sağlanması amacıyla gerçekleştirilen program iş dünyası ve eğitim camiasının temsilcilerini bir araya getirdi.

 

Kent merkezindeki bir otelde gerçekleştirilen toplantının açış konuşmalarını Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener gerçekleştirdi. Yener, ilimizde gerçekleştirmeyi arzu ettiğimiz mesleki eğitim faaliyetlerinin sektör ile iş birliği içerisinde olarak kurumlarımızın ihtiyaçları ve toplumumuzun taleplerinin de dikkate alınarak şekillendirilmesi gerektiğini ifade ederek "Ülkemizin gelişmesi için sanayi ve endüstri alanında kalifiye insan gücüne ihtiyaç olduğu kesindir. Bu ihtiyacı giderebilmek için nitelikli öğrencilerin mesleki eğitime dâhil edilmesi ve gençlerimizin mesleki anlamda gelişimlerinin desteklenmesi gerekmektedir. Bu ise mesleki eğitimin öğrencilere planlı, etkili ve doğru bir şekilde tanıtılması ve öğrencilerin bilimsel veriler yardımı ile rehber öğretmenler tarafından bilinçli bir şekilde yönlendirilmesi ile mümkün olacaktır." dedi.

 

Konuşmaların ardından, pilot uygulaması 25 şehirde gerçekleştirilen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen METEK III Mesleki eğitimin güçlendirilmesi ve sektör iş birliği içerisinde yürütülen projenin toplantısına geçildi.

27-05-202427-05-202427-05-2024

 

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.