SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sivas'ta, MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü Programı kapsamında düzenlenen YÖGEP Seminerleri devam ediyor.

Sivas'ta, MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü Programı kapsamında düzenlenen YÖGEP Seminerleri devam ediyor.

Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Gelen Müdürlüğünün talimatları doğrultusunda Sivas'ta okul yöneticilerine yönelik başlatılan Eğitim Yönetici Geliştirme Programı (YÖGEP) Seminerleri devam ediyor. İlk etabı 11-15 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilen seminer programının ikinci etabı ise bugün başladı. Müdürlüğümüz B Blok Toplantı Salonunda düzenlenen ve 5 gün sürecek olan eğitim seminerinin açılışına Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan, Eğitim Müfettişleri Başkanı Osman Güler ve müdürlüğümüze bağlı okul/kurum yöneticileri katıldı.

Okul idarecileri ile bir süre sohbet eden ve YÖGEP'in amacına yönelik değerlendirmelerde bulunan Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan, "Kendimizi sürekli olarak güncellemeli, çağın gerekliliklerine uygun bilgi ve donanıma sahip yöneticiler olarak, daha etkin ve verimli bir yönetim anlayışı ortaya koymalıyız. Eğitimde arzu ettiğimiz başarıları yakalayabilmemiz için iyi bir yönetişim ve üst düzey bir motivasyona ihtiyaç var." dedi. 

Bu kapsamda düzenlenen seminerlerin çok önemli olduğunu belirten Aslan, tüm okul/kurum yöneticilerinin bu seminerlerden en iyi şekilde istifade etmelerini istedi.

Aslan'ın konuşmasının ardından Eğitim Müfettişleri Başkanı Osman Güler ve Eğitim Müfettişi Dr. Yasin Avan tarafından Eğitim Yönetici Geliştirme Programı semineri gerçekleştirildi.

18-04-202218-04-202218-04-202218-04-2022

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.