SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sivas'ta lise ve üniversite öğrencileri, beceri eğitimi ve stajlarını Millî Eğitim Müdürlüğümüz ve Cumhuriyet Üniversitesine bağlı işletmelerde gerçekleştirecek.

Sivas'ta lise ve üniversite öğrencileri, beceri eğitimi ve stajlarını Millî Eğitim Müdürlüğümüz ve Cumhuriyet Üniversitesine bağlı işletmelerde gerçekleştirecek.

Sivas'ta Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) öğrencileri ile Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinde eğitim gören öğrencilerin işletmelerde mesleki eğitim uygulamalarına yönelik iş birliği protokolü imzalandı. Sivas Valiliği ek bina toplantı salonunda gerçekleştirilen protokol imza törenine Valimiz Yılmaz Şimşek, CÜ Rektörü Prof. Dr. Âlim Yıldız, Müdür Vekilimiz Dursun Yıldırım, İl Sağlık Müdürü Selçuk Moğulkoç, İl Tarım ve Orman Müdürü Seyit Yıldız, Demirağ OSB Bölge Müdürü Mustafa Beştepe ve Şube Müdürümüz Özkan Çamcı katıldı.

Valimiz Şimşek, Yıldız ve Yıldırım ile birlikte protokolü imzalayarak, mesleki eğitim alanında, iki eğitim kurumunun gerçekleştirdiği işbirliğinin önemine dikkat çekti. Şimşek, imzalanan işbirliği protokolünün hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Protokol kapsamında üniversite öğrencilerinin müdürlüğümüze bağlı işletmelerde beceri eğitimleri ve stajlarını gerçekleştirebilmelerine imkân sağlanırken, Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinde eğitim gören öğrencilerin de Cumhuriyet Üniversitesine bağlı işletmelerde beceri eğitimi ve stajlarını gerçekleştirebilmeleri sağlanacak.

Öte yandan Sivas Cumhuriyet Üniversitesinde öğrenim gören öğrencilerin mesleki eğitim uygulamalarına yönelik, Demirağ OSB, İl Sağlık ve İl Tarım Orman Müdürlükleri arasında da işbirliği protokolleri imzalandı.

12-06-202312-06-2023

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.