SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sivas'ta LGS'ye yönelik hazırlıklar, alınan tedbir ve uyulacak kurallar değerlendirme toplantısında ele alındı. Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya ilçe milli eğitim müdürleri ve şube müdürlerimiz katıldı.

Sivas'ta LGS'ye yönelik hazırlıklar, alınan tedbir ve uyulacak kurallar değerlendirme toplantısında ele alındı. Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya ilçe milli eğitim müdürleri ve şube müdürlerimiz katıldı.

Millî Eğitim Bakanlığınca Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında 4 Haziran'da gerçekleştirilecek merkezi sınav öncesinde değerlendirme toplantısı düzenlendi. Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan başkanlığında Müdürlüğümüz B Blok Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya, ilçe milli eğitim müdürleri ve şube müdürlerimiz katıldı.

Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan, sınav öncesinde, sınav süresince ve sınav sorasında yapılacak iş ve işlemler ile alınan tedbirlere sınavın sağlıklı ve sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için hassasiyetle uyulmasını istedi.

Toplantıda; güvenlik tedbirleri, bina sınav komisyonunun yapacağı işler, salon görevlilerinin yapacağı işler, yedek gözetmenin görevleri ve dikkat edilecek hususlar, sınav görevlilerinin güvenlik personeli tarafından aranması, sınav binasına telefon vb. ile giriş kesinlikle yapılmaması, yapılacak çeşitli etkinliklerle öğrencilerin moral ve motivasyonunun yüksek tutulması, öğrencinin kitapçık ve optik grubu bilgilerinin kontrollerinin yapılması, öğrencilerin salondan sınav soru kitapçığı ve optik ile çıkmaması, bina ve sınıfların sınav kurallarına uygun olarak hazırlanması, sınavda görev alacak öğretmenler ile sınavdan en az bir saat öncesinde toplantı yapılması, telefon vb. cihazlarla sınav binasına giriş olmaması, sınav görevlilerinin sınav esnasında görevli olduklarını gösterir yaka kartlarını takmaları konuları üzerinde durulurken, bu hususlar ilgili gereken hassasiyetin gösterilmesi istendi.

Şube Müdürlerimiz; Hülya Bozbıyık, Mesut Kaş ve Özkan Çamcı'nın sınav uygulama sürecine yönelik bilgi paylaşımında bulunduğu toplantıda ilçe milli eğitim müdürleri de görüş, öneri ve taleplerini dile getirdi.

01-06-202301-06-202301-06-202301-06-202301-06-202301-06-2023

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.