SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sivas'ta İlköğretim Haftası coşkusu... 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı İlköğretim Haftası kapsamında Aşık Veysel İlkokulu/Ortaokulunda kutlama programı düzenlendi.

Sivas'ta İlköğretim Haftası coşkusu... 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı İlköğretim Haftası kapsamında Aşık Veysel İlkokulu/Ortaokulunda kutlama programı düzenlendi.

Sivas'ta 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı İlköğretim Haftası kapsamında program düzenlendi. Kent merkezindeki Âşık Veysel İlkokulu/Ortaokulunda düzenlenen programa Valimiz Yılmaz Şimşek, Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, İl Emniyet Müdürü Burhan Akçay, Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Mustafa Doğan, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan programın açış konuşmasını Okul Müdürü Mahmut Boyraz, yaptı. Boyraz'ın ardından konuşan Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, sözlerine 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılının hayırlı olmasını dileyerek başladı.

YENER; "ÜLKEMİZİN GELECEĞİ BİZLERE EMANETTİR"

Yeni eğitim-öğretim yılı için tüm hazırlık ve planlamaların yapıldığına vurgu yapan Yener; "Eğitim camiası olarak hem ülkemizin hem de yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımızın geleceği için gece-gündüz demeden çalışacağız. Bu noktada velilerimizin gayret ve desteğini de çok önemsiyoruz. Millî bir eğitimin önceliğini her fırsatta dile getiriyoruz. Ülkemizin en büyük zenginliği olan gençleri akademik olarak da donanımlı bir şekilde ülkemize kazandırmalıyız. Bu süreçte değerlerimizden hiçbir taviz vermeden çocuklarımıza cesareti, adaleti, edebi, millî ve manevi değerlerimizi öğreteceğiz. Öğretmek durumundayız. Mecburuz, çünkü ülkemizin geleceği bizlere emanettir." ifadelerini kullandı.

BAŞKAN BİLGİN, "TÜRKİYE YÜZYILINI DAHA GÜÇLÜ BİR ŞEKİLDE İNŞA EDECEĞİZ"

Daha sonra konuşan Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ise Türkiye'nin geleceği için eğitimin önemine vurgu yaptı. Bilgin; "Bugün yeni bir heyecanla yeni eğitim-öğretim yılının açılışını gerçekleştiriyoruz. Türkiye'nin geleceği eğitimden okullarımızdan geçiyor. Bugün okullara başlayan çocuklarımız öğretmenlerimize, devletimize emanettir. Bu çocuklarımızı geleceğe ne kadar iyi hazırlarsak Türkiye Yüzyılını da çok daha güçlü bir şekilde inşa edileceğine inanıyorum." dedi.

VALİMİZ YILMAZ ŞİMŞEK; "EVLATLARIMIZI, MİLLÎ VE MANEVİ DEĞERLERİMİZLE DONATMALIYIZ"

Başkan Bilgin'in ardından konuşan Valimiz Yılmaz Şimşek ise akademik başarının yanında millî ve manevi değerlerin öğrencilere aktarılmasının önemine vurgu yaptı.

Şimşek, şu ifadeleri kullandı:

"Şüphesiz ki millet olarak en büyük sermayemiz, en büyük kaynağımız insan gücümüzdür. Bugünün ve geleceğin dünyasında söz sahibi olmak istiyorsak, bu gücü en iyi şekilde kullanmak zorundayız. En kıymetli varlıklarımızı, evlatlarımızı çağın gerektirdiği bilgi, beceri ve teknoloji ile buluştururken onları millî ve manevi değerlerimizle de donatmalıyız.

Milletimizin en büyük varlığı olan değerlerimizi gelecek kuşaklara aktarmanın ilk şartının tarihine, milletine, devletine, bayrağına, vatanına bağlı nesiller yetiştirmekten geçtiğini aklımızdan çıkarmamalıyız. Bu sebeple ülke olarak en temel amacımız; çocuklarımızın millî ve manevi değerleri önceleyen, nitelikli ve kaliteli bir eğitim almalarıdır. Bu bağlamda memnuniyetle görüyoruz ki ülkemiz genelinde olduğu gibi, ilimizde de çok ciddi fiziki ve beşeri eğitim yatırımlarına imza atmaktayız.

Bu kapsamda çeşitli sosyal, sportif ve kültürel etkinliklerin yürütülmesi ve ilimizin başarı seviyesinin arttırılmasına dönük olan HEDEF Projemizi de daha iyi noktalara taşıma gayretindeyiz. İnşaallah, bu projeler ve yatırımlar artarak devam edecek, geleceğimizin teminatı çocuklarımız ve gençlerimiz geleceğe en iyi şekilde hazırlanacaktır."

KUTLAMA PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Konuşmaların ardından öğrenciler tarafından şiirler okundu, halk oyunları ve karate gösterileri sahnelendi. Halk oyunları gösterisi ile devam eden programda daha sonra bayrak teslim töreni gerçekleştirildi. Program, Valimiz Yılmaz Şimşek, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ve Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener'in ilk ders zilini çalması ile sona erdi.

Valimiz Yılmaz Şimşek, Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener ve protokol üyeleri daha sonra sınıfları ziyaret ederek öğrencilerle sohbet etti. Valimiz Şimşek, öğrencilere başarılarla dolu bir eğitim-öğretim dönemi diledi. Şimşek ve protokol üyeleri sınıf ziyaretlerinin ardından okulda görev yapan öğretmenlerle bir araya geldi. Bir süre öğretmenlerle sohbet eden Şimşek, 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılının hayırlı olmasını diledi. Şimşek, öğretmenlerin görüş, öneri ve taleplerini dinledi.

11-09-202311-09-202311-09-202311-09-202311-09-202311-09-202311-09-202311-09-202311-09-202311-09-2023

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.