SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sivas'ta ilk ekmekler fırından çıktı...

Sivas'ta ilk ekmekler fırından çıktı...

Millî Eğitim Bakanlığınca başlatılan çalışmalar kapsamında Sivas Karşıyaka Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde kurulan atölyede ilk ekmek üretimi yapıldı. Millî Eğitim Müdürlüğümüz koordinesinde Yiyecek-İçecek Hizmetleri Alanı öğretmen ve öğrencilerince bir süredir alt yapısı oluşturulan fırında; "Roll" olarak bilinen ekmeğin üretimi gerçekleştirildi.

Şube Müdürümüz Özkan Çamcı, Okul Müdürü Cemal Dalcı, Müdür Yarımcısı ve Yiyecek-İçecek Hizmetleri Alan Öğretmeni İbrahim Kaya, Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan'ı ziyaret ederek üretimi yapılan ilk ekmeğin tanıtımını gerçekleştirdi. Hiçbir katkı maddesi kullanılmadan, doğal yöntemlerle üretimi gerçekleştirilen ekmeğin tadına bakan Aslan, üretim aşamasında görev alan tüm öğretmen ve öğrencileri tebrik etti.

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in talimatları doğrultusunda 81 ilde belirlenen mesleki ve teknik ortaöğretim kurumları yiyecek-içecek hizmetleri alanı mutfak uygulama atölyelerine entegre fırın sistemi kurulumu için çalışma yürütüldüğünü belirten Aslan, bu kapsamda Sivas Karşıyaka Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde başlatılan çalışmaların tamamlandığını söyledi. Atölyedeki çalışmaların tamamlanması ile birlikte üretim aşamasına geçildiğini belirten Aslan, alan öğretmenleri ve öğrenciler tarafından ilk ekmek üretiminin başarıyla gerçekleştirildiğini ifade etti.

16-11-202216-11-2022

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.