SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sivas'ta HEDEF Projesi kapsamında; "HAYDİ ANNE SPORA" etkinliği düzenlendi.

Sivas'ta HEDEF Projesi kapsamında;

Sivas Valiliği himayesinde Millî Eğitim Müdürlüğümüzce yürütülen HEDEF Projesi kapsamında;  "HAYDİ ANNE SPORA" etkinliği düzenlendi. İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü işbirliğinde 4 Eylül Spor Vadisi Taha Akgül Spor Salonunda düzenlenen etkinlikte anaokulu öğrencileri ile anneleri özel olarak hazırlanan sportif etkinlik parkurunda yarıştı.

"HAYDİ ANNE SPORA" etkinliği açılış programına Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener ile Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç katıldı. Program, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı. Daha sonra bir konuşma yapan Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, etkinliklerin düzenlenmesinde emeği olanlara teşekkür ederek, hem öğrencilere hem de annelerine katılacakları yarışmalarda başarılar diledi.

Annelerin eğitimdeki rolünün önemine vurgu yapan Yener, "İlk öğretmenlerimiz olan annelerimizin eğitim sürecine katkılarını her fırsatta vurguluyoruz. Hepimizin ilk öğretmeni olan annelerimizin hem sporda, hem kitap okumada hem de eğitim-öğretim sürecinde gerçekleştirdiğimiz tüm etkinliklerin merkezinde olduğunu ve rol model olduklarını hepimiz biliyoruz. Annelerimizin çocuklarımız ile birlikte bu etkinliğe katılmış olması da çocuklar üzerinde güzel bir etki bırakacak." dedi.

Yener'in ardından konuşan Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç ise, 7'den 70'e bütün insanlara hareketlilik kazandırmayı amaçladıklarını dile getirerek, "Güzel bir etkinlik için bir arada bulunuyoruz. 7'den 70'e bütün insanlara spor yaptırmayı hedefleyen bir kurumuz. Millî Eğitim Müdürlüğümüz bizim en büyük paydaşımız. Çünkü çocuklar okulda öğrenci, bizde sporcu. Dolayısıyla gençleri hayata en iyi şekilde hazırlamak her iki kurumunda en büyük görevleri arasında. Bakanlığımızın bu seneki teması hareketlilik. Özellikle anneler çocukları ile birlikte onlar için hazırlanan parkurlarda eğlenerek spor yapacak ve yarışacaklar. Ben yarışmalara katılan tüm anne ve çocuklarına başarılar diliyorum." ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından "HAYDİ ANNE SPORA" etkinliklerinin startı verildi. Öğrenciler, anneleri ile birlikte özel olarak hazırlanan parkurda yarışırken, masa tenisi, hentbol ve penaltı atışı gibi sportif faaliyetlere de katılım sağladı.

Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener ve Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç, açılış programının ardından MEB ile GSB arasında imzalanan iş birliği protokolü kapsamında, "Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Programı" seçmelerine katılan öğrencileri ziyaret ederek başarılar diledi.

04-03-202404-03-202404-03-202404-03-202404-03-202404-03-202404-03-202404-03-2024 

 

 

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.