SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sivas'ta gündem eğitim...

Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, merkez mahalle muhtarları ile toplantıda buluştu. Yener, 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı hazırlıkları ile hedef ve beklentilerin değerlendirildiği toplantıda muhtarların görüş, öneri ve taleplerini dinledi.
Sivas'ta gündem eğitim...

Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, halkın temsilcisi mahalle muhtarları ile tanışma ve değerlendirme toplantısında bir araya geldi. Sivas Öğretmenevinde düzenlenen toplantıya Müdür Yardımcımız Dursun Yıldırım, Şube Müdürümüz Resul Çatal, Sivas Muhtarlar Derneği Başkanı Cemalettin Arslan, Sultanşehir Sivas Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Hazman ve il merkezindeki mahallelerin muhtarları katıldı.

Toplantı Şube Müdürümüz Resul Çatal'ın, müdürlüğümüzce yürütülen ve planlanan çalışmalara yönelik sunumu ile başladı. Çatal, Millî Eğitim Bakanlığının politikaları doğrultusunda Sivas Valiliği himayesinde Millî Eğitim Müdürlüğümüzce hayata geçirilen HEDEF Projesi kapsamında yürütülen ve hayata geçirilmesi planlanan çalışmalar hakkında bilgilendirmede bulundu.

Daha sonra birer selamlama konuşması yapan Sivas Muhtarlar Derneği Başkanı Cemalettin Arslan ve Sultanşehir Sivas Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Hazman, eğitim-öğretim alanında yürütülecek proje ve çalışmaların muhtarlarla istişare ediliyor olmasından duydukları mutluluğu dile getirdi.

Dernek başkanlarının ardından bir konuşma yapan Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener ise eğitimin, tüm bileşenleri ile ele alınması, tüm paydaşların bu sürece aktif olarak katkı sağlaması ve vatanın geleceği için en önemli unsur olan eğitimin kentin ana gündem maddesi olmasını arzuladıklarını belirtti.

Bu nedenle yerel yönetimlerin en önemli unsurlarından olan mahalle muhtarları ile bir araya gelmek, tanışmak ve hasbihal etmek istediklerini belirten Yener; "Hep birlikte eğitimi şehrimizin ana gündem maddesi haline getirecek, var ise sorunlarımızın çözüm yollarını birlikte arayacak, sizlerden gelen makul talepleri de değerlendirerek geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirmek için gece gündüz demeden çalışacağız. Çocuklarımızın akademik başarısını artırmak için ne gerekiyorsa yapacağız. Bu konuda içiniz rahat olsun. Bunun yanında değerlerimizi, iyiliği, doğruluğu, dürüstlüğü ve güzel ahlakı da çocuklarımıza en iyi şekilde aktarmalıyız. Bu konuda sizlerin desteğini çok önemsiyoruz. 7/24 bizimle iletişim halinde olmanızı, okul müdürlerimizle, okul aile birliği başkanlarımızla sık sık bir araya gelmenizi arzuluyoruz." dedi.

Yener, daha sonra muhtarların görüş, öneri ve taleplerini dinledi. Tüm görüş ve taleplerin not edildiğini ve titizlikle takip edileceğini belirten Yener, bu tür toplantıları, belirli aralıklarla gerçekleştirmek istediklerini kaydetti.

07-09-202307-09-202307-09-202307-09-202307-09-202307-09-202307-09-2023 

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.