SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sivas´ta eğitime katkı sağlayan hayırsever iş adamları Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen programda bir araya geldi.

Sivas´ta eğitime katkı sağlayan hayırsever iş adamları Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen programda bir araya geldi.

Sivas’ın eğitimine katkıda bulunan hayırsever iş adamları, Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen programda bir araya geldi. Büyük Otel’de düzenlenen programa Sivas Valisi Âlim Barut, Belediye Başkan Vekili Ahmet Özaydın, Vali Yardımcısı Sezgin Üçüncü ve Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy katıldı.

1985 yılından bugüne ilimizde gerçekleştirilen eğitim yatırımlarına katkı sağlayan iş adamlarının ilk kez ağırlandığı ve onore edildiği programda, Sivas Valisi Âlim Barut ve Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, kısa birer selamlama konuşması yaptı.

Vali Barut konuşmasında; “Okul yapmak, vatandaşına hizmet etmek devletin asli görevidir. Devlet bunu imkânları ölçüsünde yapmaktadır. En güzel yatırım insana yapılan yatırımdır. Okul, yurt yapan ve devletimize yardımcı olan siz hayırseverlere teşekkür ediyorum. Ebediyete intikal etmiş hayırseverlerimize de Allah’tan rahmet yakınlara başsağlığı diliyorum” ifadelerini kullandı.

“BAKİ KALAN BU KUBBEDE

HOŞ BİR SEDA İMİŞ”

Hayırsever iş adamlarına eğitime sağladığı destek ve programa katılımlarından dolayı teşekkür eden Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy ise bugüne kadar gerçekleştirilen yatırımlarla ilgili kısa bilgi verdi.

Dünyanın fani olduğunu, önemli olanın ve baki kalanın bu kubbede hoş bir seda bırakmak olduğunu belirten Altınsoy, şu ifadeleri kullandı:

“İlimiz merkez ve ilçelerinde hayırseverlerimiz tarafından çoğunluğu son 15 yılda yapılmış 71 kurumumuz mevcuttur. Bu kurumlardan 50 tanesi temel eğitim kurumu, 14 tanesi ortaöğretim kurumu ve 7 tanesi de pansiyon olarak yavrularımıza hizmet vermektedir. Bu kurumlar bünyesinde bulunan 561 derslikte binlerce öğrencimiz eğitim almaktadır. Yine hayırseverlerimizce yaptırılan 7 pansiyonun toplam öğrenci kapasitesi ise 1002’dir.  Manevi değerli paha biçilemez olan bu yatırımların maddi tutarı ise 30.207.300.00 TL’dir. 

Sayın hayırseverlerimiz dünyada gelip geçiciyiz. Kimilerimiz iz bırakarak kimilerimiz de sessiz sedasız dünyadan gidiyoruz.  ‘Baki kalan bu kubbede hoş bir sada imiş.’  Bizler de sizler de izler bırakmak için uğraşıyoruz. Sizler bu iz bırakma yollarından en güzel olanını,  Sadaka-i Cariye’yi seçtiniz.  Allah herkese sizler gibi eserler bırakmayınız nasip eylesin. Yemek yemekten daha zevkli olan yemeğini birisi ile paylaşmaktır. İşte sizler yaptırmış olduğunuz bu eserler ile yemeğinizi paylaşmanın zevkine varmış oluyorsunuz, bu güzel duyguyu ömür boyu yaşıyorsunuz ne mutlu sizlere.”

Konuşmaların ardından Sivas Valisi Âlim Barut, programa katılan hayırsever iş adamları ve temsilcilerine teşekkür belgesi ve çeşitli hediyeler takdim etti.

 

 

 25-04-201625-04-201625-04-201625-04-201625-04-201625-04-201625-04-2016

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.