SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sivas'ta Eğitime Hayırsever Desteği

Sivas'ta Eğitime Hayırsever Desteği

Sivas'ta hayırseverlerin destekleri ile Hafik Hacı Ömer Aydoğan Anadolu İmam Hatip Lisesine öğrenci pansiyon binası kazandırılacak. Hafik İmam Hatip Okulları ve Yurt Yaptırma Yaşatma Derneği tarafından yaptırılacak yurt binası için Sivas Valiliği Toplantı Salonunda protokol imza töreni düzenlendi. Törene Valimiz Dr. Yılmaz Şimşek, Hafik Kaymakamı Kadir Algın, Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan, İlçe Millî Eğitim Müdürü Vahit Yıldız, Hafik İmam Hatip Okulları ve Yurt Yaptırma Yaşatma Derneği Başkanı Mithat İlhan ve hayırseverler katıldı.

Hafik Kaymakamı Kadir Algın'ın yapılacak pansiyon binası hakkında bilgi vermesinin ardından konuşan Valimiz Dr. Yılmaz Şimşek, geniş bir coğrafyaya sahip Sivas'ta son yıllarda hayata geçen eğitim yatırımları ile fiziki altyapının güçlendiğini söyledi. Eğitim yatırımlarının hayata geçmesinde emeği olanlara teşekkür eden Vali Şimşek, "Hayırseverlerimiz ilimizde birçok okulun yapımına katkı sağlayarak, geleceğimizin teminatı evlatlarımıza modern eğitim yuvaları kazandırmıştır. Bu örnek davranıştan dolayı da hayırda yarışan kıymetli hemşerilerimize teşekkür ediyorum.

Hafik ilçemizde 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılında açılan Hacı Ömer Aydoğan Anadolu İmam Hatip Lisesine ek olarak yurt binası yapmak üzere imzalar atacağız. Hafik İmam Hatip Okulları ve Yurt Yaptırma Yaşatma Derneği arasında düzenlenen protokolümüzün hayırlara vesile olmasını diliyor, kendilerine şahsım ve eğitim camiası adına şükranlarımı arz ediyorum. Kısa sürede inşaatı başlayacak olan yurdumuz, 3 yıl içerisinde tamamlanarak teslim edilecek, böylece öğrencilerimizin konaklama imkânı da daha rahat bir duruma erişecek. İnşallah yurdumuzun açılış töreninde de bir arada olur, öğrencilerimizle birlikte bu örnek yapıyı gezeriz." ifadelerini kullandı.

2000 yılında hayata veda eden Hacı Ömer Aydoğan'ı rahmetle anarak okulu yaptıran kıymetli ailesine de sağlıklı ömürler temenni eden Valimiz Şimşek, sözlerini şöyle sürdürdü; "Hafik ilçemize yurt binası ile katkı sağlayan derneğimize, hayırseverlerimize de bir kez daha teşekkür ediyor, kazasız ve sorunsuz bir inşaat sezonu diliyorum. Burada yetişen evlatlarımızın da ülkemize milletimize hayırlı bireyler olacaklarına yürekten inanıyorum. Yurdumuz için atılan imzalar ilçemize, gençlerimize hayırlı olsun."

Valimiz Şimşek, konuşmasının ardından Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan ve Hafik İmam Hatip Okulları ve Yurt Yaptırma Yaşatma Derneği Başkanı Mithat İlhan ile birlikte protokolü imzaladı.

11-08-202211-08-202211-08-202211-08-2022

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.