SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sivas'ta eğitim alanında yürütülen proje ve çalışmalar değerlendirme toplantısında ele alındı.

Sivas'ta eğitim alanında yürütülen proje ve çalışmalar değerlendirme toplantısında ele alındı.

Sivas Milletvekili Rukiye Toy, Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener ve birim amirlerimizin katıldığı toplantıda HEDEF ve MİRAS Projeleri kapsamında yürütülen çalışmalar ele alındı.

Millî Eğitim Bakanlığının politikaları doğrultusunda Sivas Valiliği himayesinde Millî Eğitim Müdürlüğümüzce hayata geçirilen projelerin il genelinde iyi bir sinerji oluşturduğunu belirten Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, "Öğrencilerimizin akademik başarısını yukarılara taşımak için kapsamlı çalışmalar yürütüyoruz. Sivas'ta gittiğim her okulda pırıl pırıl, saf ve saygılı bir gençlikle karşılaşıyorum. Gerçekten onlara iyi bir şekilde rehberlik edebilir, yol gösterir, gönül bağı kurarak yaklaşırsak arzu ettiğimiz başarıları yakalayacağımıza inanıyorum. Eğitimin tüm unsurları ile bu süreci büyük bir hassasiyet ve özveriyle yürütmenin gayretindeyiz. Öğretmenlerimizle bir araya geldiğimiz toplantılarda da HEDEF ve MİRAS Projelerimizin oluşturduğu heyecanı gözlemleyebiliyoruz. İnşallah, tüm çalışmalarımızın sahadaki asıl uygulayıcısı olan öğretmenlerimizle çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirmenin gayreti içerisinde olacağız. Sosyal ve sportif faaliyetlerde, bilimde, sanatta kısacası eğitimin her alalında bu bilinçle hareket ederken, millî ve manevi değerlerimizi önceleyen bir yaklaşım sergiliyor, bunu çok önemsiyoruz." dedi.

"EVLATLARIMIZIN GÜVENLİĞİ BİRİNCİ ÖNCELİĞİMİZDİR"

"Çocuklarımız en değerli varlıklarımız" diyerek, okul güvenliği konusunda gösterilen hassasiyete de vurgu yapan Yener, "En değerlimiz olan evlatlarımızın güvenliği bizim birinci önceliğimizdir. Onların daha güvenli bir ortamda eğitim almalarını sağlamakla birlikte okul dışında maruz kalabilecekleri olumsuzluklara karşı da korumamız gerekiyor. Eğitim camiası olarak bu hassasiyeti ortaya koyarken, toplumun tüm kesimlerinin de aynı hassasiyeti taşıdığına inanıyoruz. Çünkü bu çocuklarımız bizim çocuklarımız. Onların kötü alışkanlıklar kazanmasını, art niyetli kişilerle karşılaşmasını hep birlikte önlemeye çalışmak hepimizin ortak görevi olmalı. Biz bu noktada bir dizi tedbirleri hayata geçirmek isterken, bunu sıkmadan, bunaltmadan her okulumuzun kendi iklimine, fiziki koşullarına göre yapmak istiyoruz. Niyetimiz sadece evlatlarımızı korumak ve disiplinli bir eğitim ortamı oluşturmaktır." dedi.

"EĞİTİM ALANINDA YÜRÜTÜLEN ÇALIŞMALARA HER ZAMAN KATKI SAĞLAYACAĞIZ"

Sivas Milletvekili Rukiye Toy ise Sivas'ın eğitimdeki başarısını artırmak için hayata geçirilen proje ve çalışmaların her zaman destekçisi olduklarını belirterek, "Eğitimli, bilgili, kültürlü, millî ve manevi değerlerine bağlı nesillerin yetişmesi en büyük arzumuzdur. Bir eğitimci olarak, bu değerli çalışmaların amacına ulaşması noktasında gereken desteği her zaman sağlamaya, eğitimcilerimizle sık sık bir araya gelerek, fikir alışverişinde bulunmaya, var ise sorunların çözümü için gereken çalışmaları yapmaya devam edeceğiz." dedi.

ÇİKOLİS'TEN 100. YILA ÖZEL LEZZET...

Sultanşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yiyecek İçecek Hizmetleri Alan Şefi Özlem Mıdık ise toplantıda, okul bünyesinde öğretmen ve öğrenciler tarafından "Çikolis" markası ile üretimi yapılan çikolata ürünleri ve üretim süreci hakkında bilgi verdi.

Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, Çikolis'in Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun 100. Yılına özel bir konseptle üretim yaptığını belirtti. 100. Yıl tasarımlı ambalajı ile hazırlanan Çikolis ürünlerini çok beğendiğini belirten Sivas Milletvekili Rukiye Toy ise, kısa sürede Türkiye'nin sevilen ve aranan lezzetleri arasında yer almayı başaran Çikolis'in başarı hikayesinde payı olan, tüm okul idarecileri, öğretmen ve öğrencileri tebrik etti.

13-10-202313-10-202313-10-202313-10-2023

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.