SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sivas'ta Aselsan ile mesleki eğitim iş birliği...

İmza töreninde konuşan Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan; "Ülkemizin savunma sanayi alanındaki ilerlemesine katkı sağlayacak bilgili, donanımlı ve vizyon sahibi olan bir insan kaynağı oluşturmanın gayreti içerisinde olacağız." dedi.  
Sivas'ta Aselsan ile mesleki eğitim iş birliği...

Sivas'ta mesleki eğitime katılım ve nitelikli iş gücünü artırmaya yönelik önemli adımlar atılıyor. Bu kapsamda sektörel iş birliği çalışmalarına ağırlık veren Millî Eğitim Müdürlüğümüz, yeni bir iş birliği protokolüne daha imza attı. Aselsan Sivas Hassas Optik San. Tic. AŞ ile imzalanan iş birliği protokolü ile Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MTAL) Mesleki Eğitim Merkezi Ustalık Telafi Programına kayıtlı olan öğrencilerin eğitim ve istihdamı sağlanacak.

 

Bu kapsamda planlanan mesleki eğitim iş birliği protokolü için Aselsan Sivas Hassas Optik San. Tic. AŞ binasında imza töreni gerçekleştirildi. İmza törenine Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan, Aselsan Sivas Hassas Optik San. Tic. AŞ Yönetim Kurulu Başkan Vekili Osman Yıldırım, Şube Müdürümüz Özkan Çamcı ve Atatürk MTAL Müdürü Recep Basmacı katıldı.

Mesleki eğitim alanında gerçekleştirilecek olan işbirliğinin hayırlı uğurlu olmasını dileyen Aselsan Sivas Hassas Optik San. Tic. AŞ Yönetim Kurulu Başkan Vekili Osman Yıldırım, mesleki bilgi ve becerilerle donanmış bir iş gücü oluşturmak için çok önemli bir adım atıldığına dikkat çekti. Bu alanda yürütülen çalışmalara her zaman destek vermeye hazır olduklarını belirten Yıldırım, hızla gelişen ve değişen teknoloji çağında bu gelişime ayak uydurabilecek ve yeni teknolojiler geliştirebilecek insan kaynağına ihtiyaç olduğunu dile getirdi.

Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan ise Türkiye'nin gelişmesi ve kalkınması için mesleki eğitimin büyük önem taşıdığına vurgu yaparak, yerel bazda bu amaca hizmet edecek önemli çalışmaların hayata geçirildiğini ifade etti. Sivas'ta mesleki eğitimin geliştirilmesinin yanı sıra tüm sektörlerin analizinin büyük bir titizlikle yapılarak mesleki eğitim alanında yeni bir yol haritası belirlendiğini belirten Aslan, "Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer'in öncülüğünde başlatılan mesleki eğitim seferberliği kapsamında hem ülkemizin insan kaynağını en iyi şekilde yetiştirmek, hem de ihtiyaç duyulan nitelikli iş gücünü tesis etmek için gereken adımları bir bir atıyoruz. Bugün burada imzaladığımız iş birliği protokolü de bunun en somut ve güzel örneklerinden bir tanesi. Bu çalışmalarla inşallah hem ülkemizin savunma sanayii alanındaki öncü ve güçlü kuruluşlarından olan Aselsan'ın Sivas'taki bu tesisinde ihtiyaç duyulan nitelikli iş gücünün oluşumuna katkı sağlayacağız hem de ülkemizin savunma sanayi alanındaki ilerlemesine katkı sağlayacak bilgili, donanımlı ve vizyon sahibi olan bir insan kaynağı oluşturmanın gayreti içerisinde olacağız. Eğitim temelli istihdam ve kalkınma modelimizi tüm sektörlerimizle yapacağımız işbirlikleri ile güçlendirmeye ve geliştirmeye devam edeceğiz." dedi.

Aselsan Sivas Hassas Optik San. Tic. AŞ Yönetim Kurulu Başkan Vekili Osman Yıldırım imza töreninin ardından Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan'a günün anısına hediye takdim etti.

30-09-202230-09-202230-09-202230-09-2022

 

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.