SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sivas'ta, 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılına yönelik planlamalar devam ediyor...

HEDEF Projesi kapsamında uygulanan izleme ve kazanım değerlendirme sınavları ile LGS ve YKS verileri ışığında 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılının analizi yapılırken il genelindeki tüm okulların başarı durumu tek tek ele alınıyor.
Sivas'ta, 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılına yönelik planlamalar devam ediyor...

Sivas'ın eğitimdeki başarı durumu; ders ders, okul okul, ilçe ilçe yapılan analizlerle değerlendirilirken, elde edilen veriler ışığında yeni çalışma programları oluşturuluyor. Millî Eğitim Bakanlığının politikaları doğrultusunda Sivas Valiliği himayesinde Millî Eğitim Müdürlüğümüzce yürütülen HEDEF Projesi kapsamında akademik başarıyı artırmaya yönelik yürütülen çalışmaların başarıya olan yansımaları kapsamlı bir şekilde ele alınırken, 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı için de yeni hedefler belirleniyor.

Bu kapsamda 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı akademik başarı analizleri ilçe bazlı toplantılarla masaya yatırılıyor. 31 Temmuz'da Doğanşar ve Gemerek ilçeleri ile başlayan toplantılar bugün gerçekleştirilen Hafik ve Koyulhisar değerlendirme toplantıları ile devam etti. Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan, Koyulhisar ilçe değerlendirme toplantısında lise ve ortaokul müdürleri ile bir araya geldi. Toplantıya İlçe Millî Eğitim Müdürü İbrahim Çetin, Şube Müdürümüz Mesut Kaş ve Sivas ÖDM Müdürü Banu Boğazlıyan da katıldı.

Toplantıda, 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılında 8. Sınıf öğrencilerine yönelik uygulanan kazanım değerlendirme sınavları ve 12. sınıf öğrencilerine yönelik uygulanan izleme sınavlarında elde edilen veriler ile LGS ve YKS'de alınan sonuçlar ile elde edilen veriler ışığında ilçenin akademik durumu değerlendirildi. Ders, ders, okul okul yapılan başarı analizleri ile artı ve eksi yönlerin kapsamlı bir şekilde ele alındığı toplantıda, yeni eğitim-öğretim yılı için yürütülecek çalışmalar ve hedefler üzerine de görüş alışverişinde bulunuldu.

"Akademik Başarıların Değerlendirilmesi ve Planlanması" toplantıları, 10 Ağustos'ta gerçekleştirilecek İmranlı İlçe Değerlendirme Toplantısı ile sona erecek.

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.