SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SİVAS'A YENİ MARKALAR KAZANDIRILIYOR

SİVAS'A YENİ MARKALAR KAZANDIRILIYOR

Millî Eğitim Müdürlüğümüz bünyesinde oluşturulan Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları Ofisi, hizmete açıldı. İki uzman personelle çalışmalarını yürütecek ofiste okullarımızda yürütülen patent, faydalı model, tasarım ve marka tescili çalışmalarına rehberlik edilecek.

Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan, Şube Müdürlerimiz Mehmet Ar ve Fatih Aydın ile birlikte Müdürlüğümüz B Blok hizmet binasında açılan Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları Ofisini ziyaret etti. Aslan, Uzman Öğretmenler Ersin Çiğdem ve Nadir Aksoy ile bir süre görüşerek ofis çalışmaları hakkında bilgi aldı.

SİVAS'A YENİ MARKALAR KAZANDIRILIYOR

Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları konusunda Sivas'ta önemli çalışmalar yürütüldüğünü dile getiren Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan, bugüne kadar okullarımız tarafından 18 patent, 7 faydalı model, 4 tasarım ve 2 marka başvurusu yapıldığını, 2 başvurunun tescillendiğini, 29 başvurunun ise değerlendirme aşamasında olduğunu dile getirdi.

Hizmete açılan Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları Ofisi ve bu alanda yürütülen çalışmalarla Sivas'a yeni markalar kazandırılacağını belirten Aslan, "Sivas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi adına marka tescili alınan "Melis Kimya" ve Sultan Şehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi adına marka tescili alınan "Çikolis" çikolataları gibi daha nice marka ürünlerin Sivas'a kazandırılacağını söyledi.

Sivas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin Melis Markası ile kolonya, dezenfektan, sıvı sabun, çamaşır suyu, bulaşık deterjanı gibi temizlik alanında kullanılan birçok kimyasal ürünü üreterek önemli bir başarıya imza attığını belirten Aslan, Sultan Şehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin ise "Çikolis" markası ile ürettiği katkısız çikolatalarla önemli bir marka değeri ortaya çıkardığını söyledi. Başvuru sürecinde olan ürünlerin tarım, teknoloji, güvenlik sistemleri gibi birçok alanda, günlük hayata katkı sağlayacak önemli projeler olduğunu belirten Aslan, "Meslek liselerimiz, hem proje geliştiriyor, hem geliştirdikleri projeleri hayata geçirerek ülkemizin eğitim temelli üretim altyapısını oluşturuyor, hem de istihdama nitelikli elemanlar kazandırıyor." İfadelerini kullandı.

15-02-202215-02-202215-02-202215-02-202215-02-2022

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.