SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sivas'a yeni bir mesleki eğitim merkezi kurulması için Valiliğimiz koordinesinde Millî Eğitim Müdürlüğümüzce başlatılan çalışmalar son aşamaya geldi.

Süreç hakkında değerlendirmede bulunan Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener; "İlimizde mesleki eğitimi güçlendirecek, mesleki eğitime katılımı ve nitelikli işgücünü artıracak planlamalar yapıyoruz. Yeni mesleki eğitim merkezi planlamamız da bu çalışmalardan bir tanesi" dedi.  
Sivas'a yeni bir mesleki eğitim merkezi kurulması için Valiliğimiz koordinesinde Millî Eğitim Müdürlüğümüzce başlatılan çalışmalar son aşamaya geldi.

Sivas'ta mesleki eğitime katılım ve nitelikli işgücü potansiyelinin artırılması için önemli çalışmalar yürütülüyor. Bu kapsamda Valiliğimiz koordinesinde Millî Eğitim Müdürlüğümüzce yeni bir mesleki eğitim merkezi açılması yönünde başlatılan çalışmalar son aşamaya geldi. Yeni mesleki eğitim merkezi planlaması İl İstihdam Kurulunda kabul edilirken, Millî Eğitim Bakanlığının onayının ardından sürecin kısa süre içerisinde tamamlanması planlanıyor.

Süreç hakkında değerlendirmede bulunan Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, Sivas'ın bu alandaki mevcut durumu ve ihtiyaçlara yönelik kapsamlı bir çalışma yürütüldüğüne vurgu yaptı. Millî Eğitim Bakanlığının mesleki eğitime büyük önem verdiğini ve ülke genelinde önemli çalışmaların hayata geçirildiğine dikkat çeken Yener; "Biz de bu doğrultuda ilimiz ölçeğinde mesleki eğitimi güçlendirecek, mesleki eğitime katılımı ve nitelikli işgücünü artıracak planlamalar yapıyoruz. Açmak istediğimiz yeni mesleki eğitim merkezi de bu çalışmalardan bir tanesi. İlimiz merkezinde bulunan Dr. Sadık Ahmet Mesleki Eğitim Merkezi, her geçen gün katılımın artması ve artan iş yükü dolayısıyla ihtiyaca cevap veremiyor. Biz de yeni bir merkez açarak daha nitelikli eğitim imkânı sunacağımız bir planlama yapıyoruz. Yeni mesleki eğitim merkezi için Emek Mahallesinde bulunan, Ölçme ve Değerlendirme Merkezi ve Teftiş birimlerimizin faaliyet gösterdiği binayı düzenleyeceğiz. Biz bu yöndeki hazırlıklarımızı hızlandırdık ve buradaki birimlerimizi il müdürlüğü binamıza taşıdık. Kısa süre içerisinde mesleki eğitim merkezimizi hizmete açmayı planlıyoruz." İfadelerini kullandı.

24-01-202424-01-2024

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.