SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Sivas Yazarları İle Buluşuyor” projesi kapsamında yazar ve eleştirmen İdris Ekinci, Sivas Lisesi´nde öğrencilerle buluştu.

“Sivas Yazarları İle Buluşuyor” projesi kapsamında yazar ve eleştirmen İdris Ekinci, Sivas Lisesi´nde öğrencilerle buluştu.

Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından 2015-2016 eğitim öğretim yılında hayata geçirilen “Sivas Yazarları İle Buluşuyor” projesi bu yıl da devam ediyor. Yeni eğitim öğretim dönemindeki ilk program, yazar ve eleştirmen İdris Ekinci’nin katılımı ile Sivas Lisesi’nde gerçekleştirildi.  Programa Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, Sivas Vakıflar Bölge Müdürü Cemal Karaca, Milli Eğitim Şube Müdürümüz Mücahit Gül, Okul Müdürü Selahattin Erdem, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Programın açış konuşmasını okul Müdürü Selahattin Erdem yaptı. Daha sonra konuşan Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, geçen yıl başlatılan projenin öğrencilere önemli katkılar sağladığını söyledi.

Altınsoy; “Biz, Sivas Yazarlarıyla Buluşuyor Projesini geçen sene başlattık. Olumlu dönütler aldık, projemiz çok beğenildi. Öncelikle değerlerimizi ön plana çıkarmış olduk. Gerek Sivas’ta, gerekse Sivas dışında yaşayan, bu toprakların suyunu içmiş, bu topraklarda büyümüş, Sivas kütüğüne kayıtlı, bu okullarda okumuş birçok değerimiz vardı. Biz bu değerlerimizi öğrencilerimizle buluşturalım istedik. Bu projenin çok faydalı olduğunu gördük. En başta sizlere öz güven geliyor.  ‘Bu yazar Sivaslı bu okullarda okumuş, Türkiye’nin çeşitli yerlerinde öğretmen, olarak akademisyen olarak, bürokrat olarak görev yapıyor’ diye birçok arkadaşımızda bir açılma, özgüven gördük. Okullara biz yazarlarımızı, şairlerimizi getiriyoruz ve ‘ siz de şair, yazar, bürokrat olabilirsiniz’ diyoruz. Projemiz yılsonuna kadar ayda 3 yazar ile devam edecek. Her yazarımız en az 4 okulda yüzlerce öğrencimizle buluşacak. Projenin sonunda il genelinde ve ilçelerimizde binlerce öğrencimiz önceden eserlerini okudukları yazarlarla hasbıhal etmiş olacaklar. Ben değerli yazarımız İdris Ekinci’ye bizleri kırmayıp programımıza geldiği için teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Altınsoy’un konuşmasının ardından yazar ve eleştirmen İdris Ekinci öğrencilerle bir araya geldi. Ekinci, öğrencilik yılları ile kendisini eleştirmen ve yazarlığa sürükleyen hayat hikâyesini öğrencilerle paylaştı.

 

Programın son bölümünde öğrenciler, Ekinci’ye sorularını yöneltti. Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy,  Ekinci’ye çiçek takdim etti.

08-11-201608-11-2016
08-11-2016
08-11-201608-11-201608-11-201608-11-201608-11-2016

Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 23 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.