SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sivas Valisi Salih Ayhan; “MEB, tüm pilot uygulamalarını Sivas ve Uşak’ta yapacak”

Sivas Valisi Salih Ayhan; “MEB, tüm pilot uygulamalarını Sivas ve Uşak’ta yapacak”

Sivas Valisi Salih Ayhan, Milli Eğitim Müdürlüğümüzü ziyaret etti. Bir süre Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı ile görüşen Ayhan, daha sonra kurum idarecilerimize toplantıda bir araya geldi. Toplantıda konuşan Ayhan, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un Sivas’a büyük önem verdiğini belirterek, bakanlık olarak gerçekleştirilecek tüm pilot uygulamaların Sivas ve Uşak illerinde gerçekleştirileceğini söyledi.

 

Ayhan, “Her ne kadar mülki idare amiri olsak da en son görev yerimiz Milli Eğitim Bakanlığı. Bakan bey şunu söyledi; yapacağımız tüm pilot uygulamaları Uşak ve Sivas’ta yapacağız. Dolayısıyla vizyon belgesinin ruhuna uygun çalışmalar yapmamız lazım. Sivas’ı eğitimde ciddi manada bir yere getireceğiz. Yani her yönüyle özgün projeler çıkaracağız. Siz de hazırlık yapmışsınız. Kararnamemin çıktığının ertesi günü müdür beye; yoğun bir çalışma yapın, proje hazırlayın, finans desteği olalım ardından da yolumuza hızlı bir şekilde gidelim dedim. Bina yapmak işin görünen tarafı, eğitim için tohumlar atmak işin meyvesi ama bu uzun soluklu bir süreç. Ama yine de iki yıl içerisinde bir sonuç alınır ve bu fark hissettirilir. Bizim en büyük ihtiyacımız bu.” Şeklinde konuştu.

Vali Ayhan’ın konuşmasının ardından Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı,  müdürlüğümüze ait istatistiki veriler ile yürütülen proje ve çalışmalar hakkında brifing verdi.

07-11-201807-11-201807-11-201807-11-201807-11-2018

 

Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 23 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.