Sivas Valisi Davut Gül, Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri projesi kapsamında Okul Meclisleri İl Başkanlığı seçimine katılmak üzere ilçelerden il merkezine gelen öğrencilerle yemekte bir araya geldi.
![Sivas Valisi Davut Gül, Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri projesi kapsamında Okul Meclisleri İl Başkanlığı seçimine katılmak üzere ilçelerden il merkezine gelen öğrencilerle yemekte bir araya geldi.](/meb_iys_dosyalar/2016_12/k_08200045_ms6.jpg)
Paşabahçe’de gerçekleştirilen programa Vali Gül ve eşi Gülden Gül’ün yanı sıra 5. Piyade Eğitim Tugay Komutanı P. Albay Mehmet Kip, Belediye Başkan Yardımcısı Kazım Özgan, Milli Eğitim Müdür Vekilimiz Harun Tan ve Milli Eğitim Şube Müdürümüz Anakız Yörük ile il merkezi ve ilçelerden gelen öğrenciler katıldı.
Programda konuşan Sivas Valisi Davut Gül, okul meclisleri il başkanlığı seçimine değindi. Vali Gül; “Bu seçimin kaybedeni yok, hepiniz kazandınız. Bizim yaklaşık olarak 120 bin üzerinde öğrencimiz var. Binde birin içine girerek, seçilmiş insanlar olarak hepiniz çok şanslısınız. Bu anlamda kendi ilinizi, ilçenizi, kendi okulunuzu her platformda en iyi şekilde temsil edeceksiniz. Ben seçime katılan ve yarışan bütün arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. Bu seçim bizim demokratik olgunluğumuzun göstergesidir. Önerilerinizi, isteklerinizi bizlere her zaman iletebilirsiniz. Kapımız 24 saat açık. Sizlerin varlığı bize güç katıyor” ifadelerini kullandı.
Daha sonra seçimlerde birinci olan H. Mehmet Sabancı Anadolu Lisesi Öğrencisi Ünal Bulut ve ikinci olan Asım Şahin Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencisi Rukiye Aleyna Demirci programda birer konuşma yaparak öğrencileri bir araya getiren Vali Gül’e teşekkür ettiler.
Öğrenciler, programın sonunda Vali Gül ile sohbet etme imkanı buldular.