SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sivas Valiliği, Cumhuriyet Üniversitesi ve Milli Eğitim Müdürlüğümüz Arasında Öğretmen ve Öğrencilerin Ağız ve Diş Sağlığı Tarama ve Tedavisine Yönelik Protokol İmzalandı.

Sivas Valiliği, Cumhuriyet Üniversitesi ve Milli Eğitim Müdürlüğümüz Arasında Öğretmen ve Öğrencilerin Ağız ve Diş Sağlığı Tarama ve Tedavisine Yönelik Protokol İmzalandı.

Sivas Valiliği, Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) ve Milli Eğitim Müdürlüğümüz Arasında Öğretmen ve Öğrencilerin Ağız ve Diş Sağlığı Tarama ve Tedavisine Yönelik Protokol İmzalandı. Sivas Valiliği Vali Dr. Hasan Canpolat Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen protokol törenine Sivas Valisi Salih Ayhan, CÜ Rektörü Prof. Dr. Âlim Yıldız, Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı ile Diş Hekimliği Fakültesi Yöneticileri katıldı.

 

İmza töreninde konuşan Rektör Yıldız, protokolün kapsamı hakkında bilgi verdi. Yıldız, 22 Kasım Diş Hekimleri Günü ve 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla imzalanan bu protokolün ayrı bir anlam kazandığını söyledi. Protokolün hayırlı uğurlu olmasını dileyen Vali Ayhan ise öğretmen ve öğrencilere yönelik gerçekleştirilecek olan diş tarama ve tedavisi için teşekkür etti. Vali Ayhan, bu vesile ile hem tüm diş hekimlerinin 22 Kasım Diş Hekimleri Günü’nü, hem de tüm öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı. Ayhan, Yıldız ve Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, konuşmaların ardından işbirliği protokolünü imzaladı.

Protokol kapsamında müdürlüğümüze bağlı okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitim gören öğrencilerin ve bu kurumlarda görev yapan öğretmenlere yönelik gerek görülen okullarda diş taraması yapılacak. Bu taramalarda, tespit edilen ve ihtiyaç duyulan implant ve ortodontik tedaviler hariç diş tedavilerinin Diş Hekimliği Fakültesinin sosyal sorumluluk projelerini gerçekleştirdiği 15 Temmuz Şehitler Kliniğinde yapılması sağlanacak.

20-11-201820-11-201820-11-201820-11-2018 

 

 

Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 23 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.