SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sivas Teknoloji Takımı, Teknofest'e Katılacak

Sivas Teknoloji Takımı, Teknofest'e Katılacak

Cumhuriyet Üniversitesi Teknokent Genel Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Serdar Mercan, Teknoloji Transfer Ofisi Öğretim görevlisi Ülkü Tutar ve Sivas Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) Müdürü Adem Uzun, Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı'yı ziyaret etti.

 

Ziyarette konuşan Mercan, Sivas BİLSEM ve CÜ Mekatronik Mühendisliği bölümü olarak öğretim üyesi, öğretmen ve öğrencilerinden oluşan bir teknoloji takımı kurulduğunu söyledi. Mercan, takım olarak 22-27 Eylül'de Gaziantep'te gerçekleştirilecek olan Teknofest'e katılacaklarını kaydetti.

BİLSEM ve Teknokent'in sürekli işbirliği içerisinde olduğunu belirten Uzun ise bu kapsamda önemli çalışmalar yapıldığını belirtti. Bu işbirliği doğrultusunda geliştirilen projelerle Gaziantep'te yapılacak olan Teknofest'e katılacaklarını söyleyen Uzun, Sivas'ı savaşan İHA ve İnsansız Sual Altı Sistemleri kategorilerinde temsil edeceklerini söyledi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Savaşçı ise kurumlar arası işbirliğinin çok önemli olduğunu belirterek, Sivas BİLSEM ve Teknokent'i gerçekleştirdiği ortak çalışmalar dolayısıyla tebrik etti. Savaşçı, BİLSEM ve Teknokent'in oluşturduğu teknoloji takımına Teknofest'te başarılar diledi.

05-02-202005-02-2020

Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 23 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.