SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sivas Milli Eğitim Müdürlüğü 2015 Yılı Faaliyet Raporu Yayımlandı.

İl Milli Eğitim Sn. Müdürümüz Mustafa Altınsoy, "2015 yılı içinde gerçekleştirilen  ve bundan sonraki süreçte gerçekleştirilmesi hedeflenen faaliyet ve projelerin yer aldığı Müdürlüğümüzün 2015 Yılı Faaliyet Raporunu kamuoyu ile paylaşmaktan memnuniyet duyduğunu" söyledi.
Sivas Milli Eğitim Müdürlüğü 2015 Yılı Faaliyet Raporu Yayımlandı.

24-03-2016

Mustafa Altınsoy; "Günümüzde toplumlar, yaşam felsefeleri ve çağdaş hedefleri doğrultusunda, bilimsel düşünme gücüne sahip ve sorumlu kuşaklar yetiştirme görevini eğitime vermişlerdir. Bu durumu dikkate alıp, önlemler alabilen, mevcut potansiyellerini azami ölçüde kullanabilen, bunu ekonomisi ve toplumsal faydaya dönüştürerek inovatif düşünen ülkeler, kalkınma sürecini başarıyla gerçekleştirecektir. Dolayısıyla eğitim kurumlarının görevleri hem değişmiş, hem artmış, hem de zorlaşmıştır. Eğitim; bilim ve teknoloji çağında, toplumsal yaşamın odak noktası olarak, sorunlara çözüm getirmenin temelinde, her zaman yer almaktadır.

Sivas Milli Eğitim Müdürlüğü 2015 – 2019 yıllarını kapsayan 5 yıllık orta ve uzun vadeli amaçlarını, temel ilke ve politikalarını, hedef ve önceliklerini, performans ölçütlerini, bunlara ulaşmak için izlenecek stratejiler ile kaynak dağılımlarını içeren stratejik planını hazırlayarak uygulamaya koymuştur.  Politika belirleme ve maliyetlendirme kapasitesinin güçlendirilmesi, amaç ve hedeflere dayalı yönetim anlayışı, bütçelemenin geliştirilmesi, kamu hizmetlerinin arzında yararlanıcı taleplerine duyarlılığın artırılması 2015 Yılı Faaliyet Raporu’nda, öncelikle müdürlüğümüzün stratejik amaç, stratejik hedefleri ve bu hedeflerin nasıl ölçüldüğünü gösteren performans göstergeleri tanımlanmıştır. 2015 sonunda önceden belirlenen stratejik hedefler ile yılsonu itibariyle hedeflerin gerçekleşme oranları tespit edilerek değerlendirmeler yapılmıştır.

Hesap verme sorumluluğuna dayalı bir yönetim anlayışının sonucu olarak hazırlanan ve 2015 yılı içinde gerçekleştirdiğimiz ve bundan sonraki süreçte gerçekleştirmeyi hedeflediğimiz faaliyet ve projelerin yer aldığı Müdürlüğümüzün 2015 Yılı Faaliyet Raporunu kamuoyunun bilgisine sunarım.

2015 yılı faaliyet ve projelerde yoğun ve özverili biçimde çalışarak raporda belirtilen faaliyetlerin gerçekleşmesini sağlayan mesai arkadaşlarıma ve diğer paydaşlarımıza teşekkür eder, bu çalışmamızın eğitim camiamıza hayırlı olmasını dilerim" dedi.

Faaliyet Raporuna Ulşamak İçin Tıklayınız

Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 23 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.