SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sivas Milletvekili Rukiye Toy ve Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, Sivas Fen Lisesi öğrenci ve öğretmenleri ile bir araya geldi.

Pansiyonda kalan öğrenciler ile sabah kahvaltısı yapan Toy ve Yener, okul bahçesinde düzenlenen bayrak törenine de katıldı.
Sivas Milletvekili Rukiye Toy ve Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, Sivas Fen Lisesi öğrenci ve öğretmenleri ile bir araya geldi.

Sivas Milletvekili Rukiye Toy ve Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, Sivas Fen Lisesini ziyaret etti. Okul pansiyonunda kalan öğrencilerle sabah kahvaltısında buluşan Toy ve Yener, bir süre öğrencilerle sohbet ederek başarı dileklerini iletti. Toy ve Yener, daha sonra okul bahçesinde düzenlenen bayrak törenine katıldı. Tören öncesinde bir konuşma yapan Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, "Her biriniz ülkemizin yarınlarına yön verecek, yöneteceksiniz. O nedenle sizlerin bilgili, kültürlü, birikimli, millî ve manevi değerlerine bağlı bireyler olarak yetişmenizi çok önemsiyor, bu alanda önemli çalışmalar yürütüyoruz. Bu süreçte sizlerden aldığımız enerji ve yansıma bizleri çok mutlu ediyor.

Her biriniz başarılarınızla Fen Lisesini kazandınız, ama daha yolun başındasınız. Daha çok çalışmalı, daha büyük başarılara imza atmalı, kendinize hedefler belirlemeli ve sizden sonra gelecek olan nesillere güzel bir miras bırakmalısınız" dedi.

Sivas Milletvekili Rukiye Toy ise konuşmasında önemli mesajlar verdi. Toy, "Sizlerle bir arada olmak, ülkemizin yarınlarını şekillendirecek gençlerimizin gönlüne dokunmak bizim için çok önemli. Sizler ülkemizin aydınlık geleceği, göz aydınlığısınız. Çok çalıştığınızı, başarılı olmak için emek verdiğinizi biliyoruz. İnşallah bu gayretlerinizin karşılığını alacak, hem kendi geleceğiniz hem de ülkemizin geleceği için birçok başarıya imza atacaksınız." dedi.

Toy ve Yener, Sivas Valiliği himayesinde Millî Eğitim Müdürlüğümüzce yürütülen HEDEF ve MİRAS Projeleri kapasımda düzenlenen hazırbulunuşluk sınavında il genelinde ilk üçe giren öğrencileri de tören öncesinde davet ederek tebrik etti. Ardından öğrencilerle birlikte bayrak törenine katılan Sivas Milletvekili Rukiye Toy ve Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, okulda görev yapan öğretmenlerle de bir araya gelerek sohbet etti. Bir eğitimci olarak eğitimle ilgili konulara hassasiyet gösterdiğini belirten Toy, "İnşaallah öğretmen, öğrenci ve okul idarecilerimizle sık sık bir araya gelecek, eğitimcilerimizle sürekli istişare içerisinde olacağız." dedi. 

Toy ve Yener, daha sonra öğretmenlerin görüş, öneri ve taleplerini dinledi.

16-10-202316-10-202316-10-202316-10-202316-10-202316-10-202316-10-202316-10-202316-10-2023

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.