SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sivas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde oluşturulan ROBOTO laboratuvarının açılışı gerçekleştirildi.

Sivas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde oluşturulan ROBOTO laboratuvarının açılışı gerçekleştirildi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Dış İlişkiler ve AB Genel Müdürlüğü destek programı kapsamında Sivas Valiliği himayesinde İl Özel İdaresi ve İŞ-KUR İl Müdürlüğünün destekleri ve İŞGEM işbirliğinde Sivas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde Robotik Otomasyon Laboratuvarı oluşturuldu. Okula kazandırılan, laboratuvar için açılış programı düzenlendi.

ROBOTO Laboratuvarı açılış programına Valimiz Yılmaz Şimşek, MEB Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü Eğitim Ortamlarının ve Öğrenme Süreçlerinin Geliştirilmesi Daire Başkanı Ercan Atay, İŞKUR İl Müdürü Hikmet Canpolat, İl Emniyet Müdürü Burhan Akçay, Müdür Vekilimiz Birol Elmacıoğlu, MEB Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü Eğitim Ortamlarının ve Öğrenme Süreçlerinin Geliştirilmesi Dairesi Şube Müdürü Mustafa Kargı ve il protokolü katıldı.

Okul salonunda düzenlenen programın açış konuşmasını Okul Müdürü Recai Gülez gerçekleştirdi. Gülez, projenin detayları ve bu kapsamda okula kazandırılan Robotik Otomasyon Laboratuvarı hakkında bilgi verdi. Daha sonra ROBOTO Projesi Koordinatörü Süheyla Şahin tarafından Proje Tanıtım Sunumu gerçekleştirildi.

Sununun ardından konuşan MEB Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü Eğitim Ortamlarının ve Öğrenme Süreçlerinin Geliştirilmesi Daire Başkanı Ercan Atay, projeye katkı sağlayan kurum ve kuruluşlara teşekkür ederek, eğitim sürecine önemli katkı sağlayacak olan laboratuvarın hayırlı olmasını diledi.

Atay'ın ardından konuşan Valimiz Şimşek ise projede emeği olanlara teşekkür etti. Şimşek; "ROBOTO Projesi, ilimizde nitelikli iş gücü yetiştirilmesi, sektörlerin kalifiye eleman ihtiyacının giderilmesi açısından son derece önemli görüyoruz" dedi.

 

Konuşmaların ardından ROBOTO Projesi kapsamında yapılan Robotik Otomasyon Laboratuvarının açılışı gerçekleştirildi. Şimşek ve beraberindekiler daha sonra laboratuvarı ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

27-02-202427-02-202427-02-202427-02-202427-02-202427-02-202427-02-202427-02-2024

 

 

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.