SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Sivas Kızlarının Üretim ve Hizmet Sektörlerinde Avrupa Stajı Projesi" kapsamında 21 günlük yurt dışı staj eğitimi programına katılan ve Sivas'a dönen Necip Fazıl Kısakürek MTAL öğrencileri, Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener'i ziyaret etti.Necip Fazıl Kısakürek MTAL öğrencileri Türkiye Ulusal Ajansı Erasmus+ Programı kapsamında başlatılan; "Sivas Kızlarının Üretim ve Hizmet Sektörlerinde Avrupa Stajı Projesi" kapsamında Almanya'nın Dorsten şehri ile Çekya'nın başkenti Prag'da 3 haftalık staj eğitimine katıldı. Staj eğitiminin ardından yurda dönen öğrenciler, okul idarecileri ve projede görev alan öğretmenler ile birlikte Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener'i ziyaret etti. 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, bir süre öğrencilerle sohbet ederek proje kapsamında edindikleri kazanımlar hakkında bilgi aldı. Yener, okul idarecileri ve projede görev alan öğretmenlerle de bir süre sohbet etti. Öğretmenler, proje ve bu kapsamda gerçekleştirilen faaliyetler hakkında bilgi verdi. 

Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Alanı öğrencilerinin Almanya'nın Dorsten şehrinde bulunan Kindergarten Anaokulunda 21 günlük staj eğitimleri boyunca dijital içerik hazırlama ve drama eğitimleri alarak okul öncesi öğrencileri ile çeşitli faaliyetler gerçekleştirdiği, Moda Tasarım Teknolojileri Alanı öğrencilerinin ise bir işletmede bilgisayarlı kalıp hazırlama tekniklerini öğrenerek farklı model kalıpları oluşturdukları belirtildi. Yiyecek İçecek Hizmetleri alanı öğrencilerinin ise Çek Cumhuriyeti'nin Prag şehrinde yöresel ürünleri farklı tekniklerde pişirme yöntemlerini öğrendiği ve Avrupa mutfağından farklı lezzetler hazırladığı ifade edildi. Öğrenciler, okullarına döndüklerinde yurt dışında öğrenmiş oldukları örnek uygulamaları arkadaşları ve öğretmenleri ile de paylaştı.

Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, bu tür projelerin öğrencilerin mesleki gelişimlerine önemli katkılar sağladığını ve bu kapsamda edinilen kazanımların çok önemli olduğunu vurguladı. Yener, projeye görev alan öğrenci ve öğretmenleri tebrik etti.

29-05-202429-05-2024

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.