SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Sivas Kızlarının Üretim ve Hizmet Sektörlerinde Avrupa Stajı Projesi" ile mesleki eğitim çalışmalarına katılan Necip Fazıl Kısakürek MTAL öğrenci ve öğretmenleri Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener'i ziyaret etti.Sivas Necip Fazıl Kısakürek MTAL, Türkiye Ulusal Ajansı Erasmus+ Programı kapsamında "Sivas Kızlarının Üretim ve Hizmet Sektörlerinde Avrupa Stajı Projesi"ni başlattı. Okul Müdürü Tuncay Baral projede görev alan öğrenci ve öğretmenler ile birlikte Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener'i ziyaret ederek bu kapsamda yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Moda Tasarımı ve Teknolojileri, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi ve Yiyecek ve İçecek Hizmetleri Alanı öğrencilerinin dijital ve yenilikçi mesleki beceriler kazanması amacıyla hayata geçirilen projenin Almanya ve Çekya'da bulunan okul ve özel işletmelerin işbirliğinde yürütüldüğü belirtildi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, bir süre öğrenci ve öğretmenler ile sohbet ederek proje kapsamında edindikleri kazanımlar hakkında bilgi aldı.

Bu tür projelerin öğrencilerin mesleki becerilerine önemli katkıları olduğunu ve tecrübe edinme imkânı sağladığını belirten Yener, projede emeği geçenlere teşekkür ederek başarılar diledi.

21-12-202321-12-2023

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.