SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sivas Eğitim Şenliği başladı...

Sivas Valiliği himayesinde hayata geçirilen HEDEF Projesi kapsamında yürütülen proje ve çalışmaların sergileneceği eğitim şenliğinde; bilimsel, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif alanlarda birçok etkinlik gerçekleştirilecek. Buruciye Medresesinin bulunduğu alanda gerçekleştirilecek şenlik, iki gün sürecek.
 Sivas Eğitim Şenliği başladı...

Sivas Valiliği himayesinde Millî Eğitim Müdürlüğümüzce hayata geçirilen HEDEF Projesi kapsamında düzenlenen Sivas Eğitim Şenliği başladı... İki gün sürecek şenlik için açılış programı düzenlendi. Cumhuriyet Meydanında tarihi Buruciye Medresesinin bulunduğu alanda gerçekleştirilen programa; Valimiz Yılmaz Şimşek, Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, il protokolünün önde gelen isimleri, öğretmen, öğrenci ve vatandaşlar katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan programda Şarkışla Anadolu İmam Hatip Lisesi Mehter Takımı gösteri sundu.

 

Programın açış konuşmasını Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener gerçekleştirdi. Sivas Valiliği himayesinde yürütülen MİRAS Projesi kapsamımda Sivas'ın eğitimdeki başarısını yukarıya taşıyacak birçok önemli çalışma yürütüldüğünün altını çizen Yener, öğrencilerin sadece akademik açıdan değil çok yönlü gelişimlerini desteklemek için de önemli çalışmalar gerçekleştirildiğine dikkat çekti.

Bu kapsamda Sivas Valiliği himayesinde HEDEF Projesinin hayata geçirildiğin belirten Yener; "Bu projelerimizle hem öğrencilerimizin akademik başarısını artırmayı, hem de bilimsel, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif alanlardaki gelişimine katkı sağlamayı hedefliyoruz. Ülkemizin aydınlık yarınları, geleceğimiz olan evlatlarımızı bilgili, kültürlü, donanımlı, millî ve manevi değerlerine bağlı bireyler olarak yetiştirebilme şiarıyla gece gündüz demeden çalışıyoruz. Bu çalışmalara emek veren, katkı sağlayan öğretmenlerimize, okul idarecilerimize, velilerimize ve tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyorum." dedi.

 

Yener'in ardından konuşan Sivas Belediye Başkanı Âdem Uzun ise bir ülkenin gelişmesi ve kalkınmasındaki en temel unsurun eğitim olduğuna vurgu yaptı. Bu alanda gerçekleştirilen her çalışmanın çok anlamlı ve önemli olduğunu belirten Uzun, Sivas Belediyesi olarak imkanlar dâhilinde her zaman eğitim alanındaki çalışmalara destek vereceklerini belirtti.

 

Daha sonra bir konuşma yapan Valimiz Yılmaz Şimşek ise Sivas'ın eğitim altyapısı ile Türkiye'nin önde gelen illerinden bir tanesi olduğunu, eğitim alanında yürütülen proje ve çalışmalarla başarı seviyesinin sürekli olarak yükseldiğini vurguladı. Akademik başarının artırılmasının yanı sıra öğrencilerin çok yönlü gelişimlerini destekleyen bir vizyonla hareket edildiğine dikkat çeken Şimşek, bu kapsamda hayata geçirilen HEDEF Projesinin önemine vurgu yaptı.

Sivas Eğitim Şenliğinin bu çalışmaların önemli bir yansıması olduğunu belirterek, tüm bu çalışmalara ve şenlik programına emek veren ekibe teşekkür eden Valimiz Şimşek, şu ifadeleri kullandı:

"HEDEF Projesi kapsamında evlatlarımızın hızla gelişen ve ilerleyen dünyaya daha donanımlı bir şekilde hazırlanmaları için eğitime vizyon kazandıracak birtakım çalışmalar içerisinde olduk. En kıymetli varlığımız olan çocuklarımızı çağın gerektirdiği bilgi, beceri ve teknoloji ile buluşturmayı temel amaç edindik. HEDEF Projesi ile akademik alanda başarılı olan ancak bununla beraber sanatsal ve sportif yönü de gelişmiş, en az bir yabancı dil bilen nesiller hedefledik. Okullarımız, akademik çalışmalarını da aksatmadan her öğrencisine sportif ve sanatsal alanlarda beceri kazandırmak için gayret gösterdi.

Hiç kuşku yok ki bu projenin meyvelerini bugün burada, Sivas Eğitim Şenliği'nde görmekteyiz.

Bu şenlikte ufku zengin öğrencilerimizin okullarında hayata geçirdiği proje ve çalışmalara, sportif, kültürel ve sanatsal etkinliklere hep birlikte şahit olmaktayız. Çok önemsediğimiz değerler eğitimini ve dilimizin zenginliklerini, rehberlik masaları ile meslek liselerimizin tanıtımlarını da yine burada görüyoruz. Çocuklarımızın çok yönlü gelişimlerine katkı sunan HEDEF Projesi, farklı alanlarda da bizlere güzel dönüşler sağlamaya başladı. Bu yıl TÜBİTAK ortaokul ve lise yarışmalarında Türkiye finaline 9 okulumuz gitmeye hak kazandı. Emeği geçen tüm öğrenci ve öğretmenlerimizi tebrik ediyorum. İnşallah önümüzdeki günlerde Hedef Projesi ile daha fazla kazanımlar elde edeceğiz ve başarı çıtasını gün geçtikçe sizlerle birlikte yükselteceğiz."

 

Konuşmaların ardından Alparslan Ortaokulu öğrencileri tarafından halkoyunu gösterisi gerçekleştirildi. Daha sonra HEDEF Projesi kapsamında Halk Eğitimi Merkezinde kurs alan öğrencilerden oluşan Minik Sesler Korosu gösteri sundu. Program; Karşıyaka Kız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Sivas Kız Halayı gösterisi, Vali Reşit Paşa İlkokulu Zeybek gösterisi, Muhsin Yazıcıoğlu İlkokulu sahne gösterileri ve Vali Aydın Güçlü İlkokulu Bayrak gösterisi ile devam etti.

Gösterilerin ardından Sivas Eğitim Şenliği kapsamında tarihi Buruciye Medresesinin bulunduğu alanda oluşturulan stantların açılışı gerçekleştirildi. Açılış kurdelesini protokol üyeleri ve öğrencilerle birlikte kesen Valimiz Yılmaz Şimşek, daha sonra Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener ile birlikte okullarda yürütülen proje ve çalışmaların sergilendiği stantları gezerek, bilgi aldı.

Valimiz Yılmaz Şimşek, daha sonra protokol üyeleri ile birlikte Buruciye Medresesinde oluşturulan Resim Sergisinin açılışını gerçekleştirdi. Açılış sonrasında sergiyi gezen Valimiz Şimşek, öğrencilerin eserlerini yakından inceledi.

 

ETKİNLER İKİ GÜN SÜRECEK...

 

Sivas Valiliği himayesinde Millî Eğitim Müdürlüğümüzce yürütülen HEDEF Projesi kapsamında 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılında okullarımızda yürütülen bilimsel, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif çalışmaların sergileneceği Sivas Eğitim Şenliği, ikin gün sürecek. Şenlik kapsamında, öğrenci-öğretmen koroları, halk oyunları ve mehteran takımı gösterileri, karate-jimnastik ve Wushu gösterileri, dünya çocukları gösterisi, HEDEF'te iyi örnekler tanıtımı, atölye çalışmaları gibi birçok etkinlik gerçekleştirilecek. İl merkezi ve ilçelerdeki eğitim kurumlarının stantlarının yer alacağı şenlikte TÜBİTAK Ankara finalistlerinin proje ve çalışmalarının da tanıtımı yapılacak. 

11-06-202411-06-202411-06-202411-06-202411-06-202411-06-202411-06-202411-06-202411-06-202411-06-202411-06-202411-06-202411-06-202411-06-202411-06-202411-06-202411-06-2024

 

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.