SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sivas Bilişim Teknolojileri MTAL, Uluslararası İHA Üretimi ve Pilotaj Eğitimi Projesi kapsamında Romanya'da 9 okul ile işbirliği protokolü imzaladı.

Sivas Bilişim Teknolojileri MTAL, Uluslararası İHA Üretimi ve Pilotaj Eğitimi Projesi kapsamında Romanya'da 9 okul ile işbirliği protokolü imzaladı.

Uluslararası İHA Üretimi ve Pilotaj Eğitimi Projesi kapsamında Romanya'ya giden, Sivas Bilişim Teknolojileri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Sivas'a döndü. Öğrenciler, Şube Müdürlerimiz Mehmet Ar ve Mesut Kaş ile Okul Müdürü Halil Duman ve İngilizce Öğretmeni Emre Yüksel eşliğinde Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan'ı ziyaret etti.

 

Okul Müdürü Duman, proje kapsamında Romanya'nın başkenti Bükreş'te 9 okul ile protokol imzaladıklarını dile getirdi. Duman, bu kapsamda 9 okullun öğrenci ve öğretmenlerinin katılımı ile İHA üretimi ve pilotaj eğitimi üzerine çalışmalar yürütüleceğini ifade etti. Ayrıca Bükreş Maarif Vakfı Okulunu ziyaret ederek öğrencilere unutulmaz bir drone gösterisi sunduklarını ifade eden Duman, okul ile çeşitli işbirliği anlaşmalarına imza attıklarını da söyledi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan ise bir süre öğrencilerle sohbet ederek Romanya ziyareti ile ilgili bilgiler aldı. Öğrencileri ve çalışmaların yürütülmesinde emeği olan öğretmenleri tebrik eden Aslan, Okul Müdürü Halil Duman ve İngilizce Öğretmeni Emre Yüksel ile de sohbet ederek proje ve Romanya ziyareti kapsamında imzalanan protokollerin detayları hakkında bilgi aldı.

21-04-202221-04-202221-04-2022

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.