SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sivas Belediyesi'nden 1. sınıf öğrencilerine kırtasiye desteği...

Sivas Belediyesi'nden 1. sınıf öğrencilerine kırtasiye desteği...

Sivas Belediyesi, bu yıl okula başlayacak yaklaşık 6 bin öğrenciye kırtasiye desteği sağlayacak. Kırtasiye setleri, 12 Eylül'de başlayacak 2022-2023 Eğitim-Öğretim yılı öncesinde tüm öğrencilerin masasında hazır olacak. Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ve Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan, okul çantasından, defter ve kaleme kadar birçok eğitim materyalinin yer alacağı kırtasiye desteği ile ilgili detayları açıkladı. Bilgin ve Aslan'a, Başkan Yardımcısı Ahmet Duman, Müdür Yardımcımız Dursun Yıldırım ve Şube Müdürümüz Hülya Bozbıyık da eşlik etti.

 

Eğitime her zaman destek veren Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin'e öğrencilere sağladığı destek dolayısıyla teşekkür eden Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan, sözlerine; 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılının hayırlı uğurlu olmasını dileyerek başladı.

Aslan; "Bugün hayırlı bir iş vesilesiyle bir aradayız. İlkokula başlayan öğrencilerimize bu sene belediyemizin desteği ile boyama kitabından kalemine kadar birçok kırtasiye malzemesi verilmesi, eğitime destek anlamında büyük bir çalışma. Her zaman eğitim camiasına destek olan, okulların onarımından çevre düzenlemesine kadar katkı sağlayan ve eğitim camiasına yönelik sürekli destek aldığımız belediyemizin, okula yeni başlayan çocuklarımıza da bu şekilde bir jest yapması, destek vermesi bizleri sevindirdi. Ben, Belediye Başkanımız Sayın Hilmi Bilgin ve ekibine bu işbirliği ve desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum." dedi.

Bu yıl okula başlayacak öğrencilerin yanında olmak adına okul çantası ve kırtasiye desteği vereceklerini ifade eden Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, bu çalışma ile öğrencilerin heyecanına ortak olurken velilere de destek olmayı amaçladıklarını söyledi.

Bilgin, "Yeni eğitim-öğretim yılının tüm öğrencilerimize, velilerimize ve eğitim camiamıza hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Hepimiz ilkokul 1. sınıfa başlarken duyduğumuz heyecanı, kitap ve defter kokusunu unutamayız. Bu heyecana Sivas Belediyesi olarak bizler de ortak olmak, öğrencilerimizin ve eğitim camiamızın daima yanında olduğumuzu göstermek istedik. İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzle yapmış olduğumuz istişareler neticesinde ilkokul 1. sınıfa başlayacak merkezdeki tüm öğrencilerimizin heyecanını paylaşmak, en azından destek olmak adına okul çantalarını dolu dolu öğrencilerimize ulaştırmak istedik. Uyum haftasının başladığı günden itibaren 1. sınıf öğrencilerimizin masalarına okul çantasını ve içerisindeki kırtasiye malzemelerini teslim etmiş olacağız. Amacımız öğrencilerimizin heyecanına ortak olurken velilerimize de destek olmak. İnşallah önümüzdeki süreçte farklı projelerimizle öğrencilerimizi ve milli eğitim camiamızı desteklemeye devam edeceğiz. Ben öncelikle uyum içinde çalışmalarını yürüten İl Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan ve ekibine teşekkür ediyorum. Sivas adına öğrencilerimiz adına uyumla, ortak paydada buluşan ve eğitim kalitesini artırmak için büyük emek sarf eden eğitimcilerimizin biz de her daim yanlarında olacağız. Yaklaşık 6 bin öğrencimizin ilk çantaları ve kırtasiye malzemelerinin, eğitim camiamıza, öğrenci ve velilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum" ifadesini kullandı.

29-08-202229-08-202229-08-2022

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.