SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ve Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, Abdussamed Bal Kız Anadolu İmam Hatip Lisesini ziyaret etti.

Okul bahçesinde düzenlenen bayrak törenine katılan Bilgin ve Yener, törenin ardından öğretmen ve öğrenciler ile bir araya geldi.
Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ve Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, Abdussamed Bal Kız Anadolu İmam Hatip Lisesini ziyaret etti.

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ve Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener Abdussamed Bal Kız Anadolu İmam Hatip Lisesini ziyaret etti. Bilgin ve Yener, okul bahçesinde düzenlenen bayrak törenine katıldı. Tören öncesinde konuşan Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener; "Ülkemizin daha güçlü yarınlara, istediği hedeflere ulaşması sizlerin elinde. Sizler bu vatanın aydınlık yüzlerisiniz. Sizleri, ülkemizin geleceği olarak görüyoruz. Gelecekte, bu ülkeyi sizler yöneteceksiniz. Sizden sonraki nesillere güzel bir miras bırakmak istiyorsanız çok çalışmalı ve başarılı olmalısınız." dedi.

Daha sonra konuşan Belediye Başkanı Hilmi Bilgin; "Sizlere inanıyoruz ve güveniyoruz. Sizler bu ülkenin geleceğisiniz. Geleceğin yöneticileri sizler olacaksınız ve ülkemizin yarınlarını sizler şekillendireceksiniz. O nedenle çok çalışmalı ve her alanda başarılı olmalısınız." İfadelerini kullandı.

Başkan Bilgin ve Yener, daha sonra öğrenciler ile birlikte İstiklal Marşı'nı okudu. Bayrak töreninin ardından okulda görev yapan öğretmenler ile bir araya gelen Bilgin ve Yener, bir süre öğretmenlerle sohbet ederek görüş, öneri ve talepleri dinledi.

Öğretmenlere özverili çalışmalardan dolayı teşekkür eden Yener, Sivas Valiliği himayesinde Müdürlüğümüzce yürütülen HEDEF ve MİRAS projelerine değindi. Eğitimdeki başarıyı yukarıya çıkarmak, milli ve manevi değerlerine bağlı bir nesil yetiştirmek için çok önemli çalışmalar yürütüldüğünü belirten Yener, "Öğrencilerimizi geleceğe hazırlamak için bu çalışmaları yürütürken onları çeşitli olumsuzluklardan da muhafaza etmemiz gerekiyor. Bunların başında sosyal medyanın olumsuz etkileri geliyor. Bu noktada da öğrencilerimize iyi bir rehberlik yapmamız, onlara hayatın her alanında olduğu gibi bu alanda da rol model olmamız gerekiyor." dedi.

Yener'in ardından konuşan Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ise eğitim camiasının her zaman yanında olduklarını belirterek öğretmenlerin talep ve önerilerini dinledi.

Başkan Bilgin ve Yener, daha sonra sınıfları ziyaret ederek öğrencilerle sohbet etti.

25-12-202325-12-202325-12-202325-12-202325-12-202325-12-202325-12-202325-12-2023

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.