SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Prof. Dr. Necati Erşen Sosyal Bilimler Lisesi 50. TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında Psikoloji Alanında Türkiye Üçüncüsü Oldu.

Prof. Dr. Necati Erşen Sosyal Bilimler Lisesi 50. TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında Psikoloji Alanında Türkiye Üçüncüsü Oldu.

50. TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında final heyecanı yaşandı. Ankara Kongrezyum Sergi ve Fuar alanında düzenlenen yarışmada Biyoloji, Coğrafya, Değerler Eğitimi, Fizik, Kimya, Matematik, Psikoloji, Sosyoloji, Tarih, Teknolojik Tasarım, Türk Dili ve Edebiyatı ve Yazılım dallarında 220 proje yarıştı. Prof. Dr. Necati Erşen Sosyal Bilimler Lisesi ise finalde Tarih ve Psikoloji alanındaki 2 projesi ile Sivas’ı temsil etti. Finalde Psikoloji alanında 15 proje ile yarışan Prof. Dr. Necati Erşen Sosyal Bilimler Lisesi, “Ergenlerde Narsizm Özgecilik ve Mutluluk Arasındaki İlişkinin İncelenmesi” adlı proje ile Türkiye üçüncüsü oldu.

Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, Türkiye Finalinde Sivas’ı büyük bir başarıyla temsil eden ve üçüncülükle gururlandıran Prof. Dr. Necati Erşen Sosyal Bilimler Lisesi öğretmen ve öğrencilerini tebrik etti. Sivas’ta eğitim kalitesinin her geçen gün arttığını ve başarı grafiğinin hızla yükseldiğini belirten Savaşçı, TÜBİTAK projelerine katılım ve başarı oranlarına dikkat çekti. Savaşçı, 2017-2018 eğitim-öğretim döneminde 84 projesi kabul görürken, 2018-2019 çağrı döneminde desteklenen proje oranını %60 artıran Sivas’ın bu oran ile Türkiye’de büyük bir başarıya imza attığını hatırlattı. Savaşçı, “Ben Türkiye üçüncülüğü ile bizleri gururlandıran Prof. Dr. Necati Erşen Sosyal Bilimler lisemizin öğretmen ve öğrencilerini tebrik ediyorum. İnşallah bundan sonraki süreçte tüm okullarımız daha fazla proje ile bu yarışta yer alacak ve daha büyük başarılarla imza atacak.” İfadelerini kullandı.

12-04-201912-04-2019 

 

Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 23 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.