SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OYUNLA GELECEK Yaz Kampı ve Oyun Vadisi Konferansları -1-

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı himayelerinde, Bilişim Vadisi ev sahipliğinde, Dijital Türk Oyunları Platformu yürütücülüğünde; "Oyunla Gelecek" Yaz Kampı ve Oyun Vadisi Konferansları -1- Programı 20 Ağustos ? 2 Eylül 2019 tarihleri arasında Bilişim Vadisi Gebze Kampüsü ve Kongre merkezinde yapılacaktır. Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi  11 ve 12 nci sınıf 16 yaşını doldurmuş öğrencilerimizden, sinema, animasyon ve oyun sektörüne ilgi duyan; konuya ilişkin okumalar yapmış, birikim sahibi özellikle robotik çalışmaya ilgili, yazılım yapmaya başlamış, oyun oynamayı seven ve oyun yazmak isteyen, senaryolar geliştirmiş, milli oyunlara ilgili ve "bizim de şöyle oyunlarımız olsa" diyen   www.oyunlagelecek.com sitesinde yer alan bilgileri okuyup siteye girerek kayıt olabilirler.  Sınırlı sayıda kontenjan olacak olup, elemelerin ardından, belli bir seviyede kabul sağlanacaktır.
OYUNLA GELECEK Yaz Kampı ve  Oyun Vadisi Konferansları -1-

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı himayelerinde,

Bilişim Vadisi ev sahipliğinde,

Dijital Türk Oyunları Platformu yürütücülüğünde;

OYUNLA GELECEK Yaz Kampı ve

Oyun Vadisi Konferansları -1-

 

Program Künyesi

 

Proje Koordinatörü: Okan Özbay / Yönetmen / www.okanozbay.com

Proje yönetim yeri: Bilişim Vadisi / oyunlagelecek@bilisimvadisi.co / bilgi@oyunlagelecek.com

Proje kamp ve eğitim alanı: Bilişim Vadisi Gebze Kampüsü ve Kongre merkezi

Proje tarihi: 20 Ağustos ? 2 Eylül

 

Proje konaklaması belirli bir sayı dahilinde çadır kampında olacak ya da katılımcılar kendi imkanları ile katılım sağlayacak. Sınırlı sayıda kontenjan olacak ve elemelerin ardından, belli bir seviyede kabul sağlanacak. Katılımcılardan; en azından konuya ilişkin ön okumalar yapmış, bir birikim edinmiş ve belirli yönelmelere sahip olması beklenecek.

Sadece tatil beklentisine cevap veremiyoruz, zaten eğitimlerimiz de eğlenceli olduğu kadar da ağır bir müfredata sahip olacak. Bunun yanında, konuya giriş yapmak isteyen tüm arkadaşlarımız online derslere katılım sağlayarak, gelecek sene yapılacak etkinlik için fiziki katılımda avantaj elde edebilecekler.

 

Sinema, animasyon ve oyun sektörüne ilgi duyan; konuya ilişkin okumalar yapmış, birikim sahibi tüm arkadaşların katılımı için geniş kitlelere ulaşmak istiyoruz. Özellikle robotik çalışmaya ilgili, yazılım yapmaya başlamış, oyun oynamayı seven ve oyun yazmak isteyen, senaryolar geliştirmiş, milli oyunlara ilgili ve "bizim de şöyle oyunlarımız olsa" diyen 16 yaşını doldurmuş arkadaşlarımızla Dijital Türk Oyunları Platformu çatısı altında ülkemize hizmet etmek istiyoruz. Aynı duyguyu paylaşan arkadaşlarımızın da www.oyunlagelecek.com sitesinde yer alan bilgileri okuyup siteye girerek kayıt olmalarını rica ediyoruz.

 

Bunun için "Meslek Liselerimiz" öncelikli olarak tüm lise 3 ve 4. Sınıflardaki ilgili arkadaşlarımıza ulaşmak için, öncelikle öğretmen ve velilerimize ulaşmayı amaçlıyoruz. Duyuru için her türlü doküman ve bilgi sosyal medya hesaplarımızda mevcut, öncelikle bu hesaplarda bulunan içeriklerin yaygınlaştırılması uygun olacaktır. Devamında öğretmenlerimizden; bu beceriye sahip ya da gelişime açık olduğunu düşündüğü öğrencilerini platforma yönlendirmelerini, bizimle irtibata geçerek, referans olmalarını rica ediyoruz.

 

Katılımcıların 19 Ağustos Pazartesi Gebze Bilişim Vadisi Kampüsüne giriş yapması beklenmektedir. Kayıtlarımız 15 Ağustos'ta sona erecektir. Son başvuru tarihinden sonra; adaylarla kısa mülakatlar yapılacaktır. Çadır kampında kalmaya hak kazanan ana katılımcıların kesin listesinin belirlenmesinin ardından ise sürecin sağlıklı bir şekilde yürütülmesi sağlanacaktır.

 

Ayrıntılı bilgi ve pek çok sorunun cevabı; www.oyunlagelecek.com sitesinde ve sosyal medya platformlarında @oyunlagelecek hesaplarında bulunabilir.

Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 23 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.